pátek 28. únor 2020   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Archiv > FUA vystaví díla přesahující běžné vnímání

FUA vystaví díla přesahující běžné vnímání

Výstavu  Patrika Kovačovského „Humming-Hučení“  zahájí v úterý  15. prosince v 18 hodin Galerie - Die Aktualität des Schönen...Fakulty umění a architektury TUL.  Slavnostní vernisáže zahájí Dušan Brozman  v 18 hodin, galerie se  nachází v prvním patře obchodního domu Plaza, v Palachově ulici.

Patrik Kovačovský je sochař a multimediální umělec z Bratislavy.Bývalý asistent Jozefa Jankoviča, který v současnosti působí jako  pedagog na VŠVU v Bratislavě na  katedře Socha, objekt, inštalácia v ateliéru Socha v architektúre a vo verejnom prostore.   „V díle  Patrika Kovačovského je neustále  přítomná fascinace prostorem. ta se projevuje nejen v jeho zálibě v perfektních tvarech objektů ale i při práci s optickými deformacemi  a zkreslením obrazů  při pohledu přes konkávně tvarované transparentní hmoty nebo v pokřivených obrazech na zrcadlícím se povrchu objektů.  Jsou to výtvarně zpracované dojmy z toho, co „viděl, když se jako dítě zraněné elektrickým proudem dostal až za hranice běžného vnímání,“ hodnotí dílo umělce Dušan Brozman.

Galerii - Die Aktualität des Schönen... provozuje Fakulta umění a architektury od ledna 2006 v rámci neziskového projektu, který podpořilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchov ČR.  „Program galerie je zaměřen na prezentaci současného výtvarného umění. Cílem galerie je představovat nejnovější tendence v umění,  a přímo tak podporovat  programy působící na FUA. Program Architektury a urbanismu, design  a  program  Výtvarná umění, “ upřesňuje kurátor galerie Jan Stolín  z  katedry výtvarných umění  FUA TUL.

Výstava potrvá do 15. ledna

J. Kočárková

28.02. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s šířením koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání