pátek 28. únor 2020   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Archiv > Den otevřených dveří na FP TUL

Den otevřených dveří na FP TUL

V pátek 11.12.2009 se konal na Fakultě přírodovědně-humanitní a pedagogické Technické univerzity v Liberci Den otevřených dveří. Akce byla zorganizována ve dvou bězích zahajovaných v 9.00 a v 11.30 v posluchárně M v Harcově.

I přes to, že bylo letos nutné kvůli nedostatku volných prostor volit místo konání, které je centru města a většině pracovišť FP TUL poměrně vzdáleno, byla účast zájemců o studium na FP TUL vysoká. Anketní lístky vyplnilo 270 studentů, celkový počet účastníků odhadujeme na 350. Anketní lístky byly v závěru programu losovány a 9 vylosovaných si odneslo trička s logem fakulty.

V úvodu bylo využito letošní novinky, propagačního filmu o fakultě, na kterém se podílela Dětská televize Liberec spolu se studenty FP TUL. Poté proděkanka Kopáčková prezentovala nabídku studijních oborů otevíraných na fakultě v r. 2010/11 včetně podmínek přijetí ke studiu. Podrobněji představily svou nabídku studia i další své aktivity některé katedry, např. KHI, KMD, KPP, KRO, KTV. Po diskusi zaměřené zejména na konkrétní podmínky přijímání na jednotlivé studijní obory byla návštěvníkům Dne otevřených dveří umožněna návštěva harcovských kolejí a menzy i exkurze na některá pracoviště fakulty (KFY, KCH, KGE, KPV, KTV), kde byl pro zájemce připraven další program. Jako doprovod se velmi osvědčili současní studenti FP TUL, které do akce zapojila studentská komora AS FP.    

To, o jaké obory studia mají návštěvníci Dne otevřených dveří největší zájem, zjistí fakulta přesněji až po vyhodnocení proběhlé ankety. Z diskuse a reakcí účastníků akce však vyplynulo, že zájem je již tradičně zejména o humanitní obory, zatímco ke studiu matematiky, fyziky a chemie se studenti příliš nechystají, a to ani přes nabízená motivační stipendia a přes to, že např. v matematice a fyzice nabízí fakulta všechny 3 stupně vzdělání: bakalářské, navazující magisterské i doktorské.

A. Kopáčková

FP TUL

28.02. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s šířením koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Anonymní návštěvník | 15. 12. 2009

reakce na:Pavel PEŠAT 14.12.2009 12:26 : Pokud myslíte ty placené kurzy pro pedagogy, tak ne, mám na mysli normální kombinované bakalářské a navazující studium oborů, které se vyučují v denním studiu- třeba obor fyzika nebo chemie pro 2.stupeň.

Anonymní návštěvník | 14. 12. 2009

reakce na:Hanka 14.12.2009 09:55 : DVPP studium informatiky by se Vám nelíbilo?

Anonymní návštěvník | 14. 12. 2009

... nabízí matiku, fyziku a chemii, jenže ne pro dálkové studium, takže a? se jde vycpat, musím jinam :-(

Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání