pátek 28. únor 2020   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Archiv > Vědecká konference STRUTEX skončila

Vědecká konference STRUTEX skončila

16. ročníku mezinárodní vědecké konference STRUTEX (Structure and Structural Mechanics of Textiles) pořádaného Fakultou textilní  Technické univerzity v Liberci se zúčastnilo 140 účastníků z 12 zemí. Tento ročník bylo možné realizovat díky podpoře české sekce Textilního Institiu, klastru technických textilií Clutex a projektů TUL - VCT II a KITTOP.

Konference zahrnovala tři sekce: Structure and Structural Mechanics of Textile, Novelties and Innovations in Textile Research Area a presentaci výsledků Výzkumného centra Textil II. Na konferenci bylo předneseno 26 příspěvků na plenárních zasedáních a představeno 74 posterů. V rámci druhého dne byly představeny výsledky projektu Výzkumného centra textil II a prezentovány byly také cíle, postup prací a dílčí výsledky dalších významných projektů řešených na fakultě textilní pod záštitou Technické univerzity v Liberci. Jednalo se o projekty. TRANSFORTEX, MODSIMTEX, INCOTEX, KITTOP, TRATEX a projekty TIP. Bližší informace o těchto projektech je možné nalézt na webových stránkách FT TUL.

Konference se zúčastnili také zástupci významných textilních firem, aby spolu se představiteli univerzity pod záštitou projektu TRANFORTEX diskutovali o možnostech prohloubení vzájemného propojení vědecko-výzkumné sféry s praxí.

Profesor Ron Postle z University of New South Wales přednesl příspěvek na téma „A Technique for the objective evaluation of the next-to-skin knitted fabrics”. V rámci diskuse uvedl: „Pozvání do Liberce jsem rád přijal a rád jsem se setkal s vědeckými kolegy z textilní fakulty a zahraničí. Jsem mile překvapen, že možnost prezentovat na této konferenci využili i mladí vědečtí pracovníci nejen z řad studentů doktorského studia ale i magisterského studia. Bude li to možné, rád se zúčastním i dalšího ročníku".

Zahraniční účastníci vyjádřili spokojenost s úrovní konference, někteří z nich využili možnosti navštívit pracoviště FT TUL. Pan Geert De Clercq z University College Ghent uvedl: „Musím konstatovat, že vybavenost laboratoří je na špičkové úrovni. Přístroje umožňují sofistikovaně hodnotit vlastnosti vláken, přízí, plošných textilií i kompozitních materiálů. Některé přístroje je možné využít nejen pro textilní obor, ale i obory související. Myslím, že velice důležité je, že studenti si mohou experimentální vzorky vyrobit v poloprovozních laboratořích TUL a podílet se na řešení výzkumných záměrů.“

Gabriela Krupincová

Za Organizační tým konference Strutex 2009

28.02. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s šířením koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání