středa 27. leden 2021   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > O nás > Editace projektů

Editace projektů

Vážení kolegové, on-line zpravodaj T-UNI nabízí prostor pro publikování informací o projektech, které se svými týmy řešíte. V záložce Věda a výzkum najdete sekci Projekty, kterou nově mohou manažeři projektů vyplňovat sami a zpětně také své texty editovat.

Postup pro publikování článku v pěti bodech:

1. Zaregistrujte se na stránkách T-UNI (tuni.tul.cz)

Odkaz „Přihlásit se“ najdete na stránce zcela nahoře. Pro přihlášení použijte své údaje do sítě LIANE. Stejný způsob přihlášení volíte i v případě, že chcete přidat komentář k článku. Kdo už článek na T-UNI alespoň jednou komentoval, nemusí se znovu přihlašovat – v systému jeho údaje již jsou. Na obrazovce se potvrzení o přihlášení nezobrazí, že jste přihlášeni, zjistíte například tak, že se vám v horní liště místo odkazu na přihlášení zobrazí volba „Odhlásit se“).

2. Napište mail do redakce, že chcete být registrováni jako editoři sekce Projekty

Adresa je: tuni@tul.cz. Následně vás přidáme mezi Projektové editory. (Rádi bychom na T-UNI zachovali informačně bezpečné prostředí, proto je nutné, aby váš přístup někdo z redakce „odsouhlasil“.) V té chvíli se stáváte editorem projektů a do mailové schránky vám přijde odkaz do editačního rozhraní. Uvádíme ho i zde: http://tuni.tul.cz/publikace-projektu.

3. Vkládejte články a přílohy

V editačním rozhraní můžete vstupovat pouze do svých článků a upravovat je nebo vkládat články nové. Nejlépe kopírujte text z wordového souboru do editačního okna. Pro nadpis a jeho správný formát je v editoru kolonka. Editor nenabízí žádné jiné úpravy textu než odsazování a zarovnávání pomocí mezerníku a klávesy ENTER. Přes odkaz PŘIDAT SOUBOR můžete k textu vkládat fotografie nebo další soubory ve formátech JPEG, PDF, DOC ad. Fotografie vkládejte, pokud možno, menší nebo v nižším rozlišení, bohatě postačí 200 kB.

Texty na T-UNI podepisujeme, prosíme o zachování této zvyklosti i v projektové sekci – pod textem proto uveďte jméno jeho autorky/autora.

Tip: Doporučujeme postup, kdy doplníte do editačního okna nadpis a pod něj krátký úvod a poté vložíte celou zprávu z vašeho projektu jako přílohu ve formátu PDF s veškerým náročnějším formátováním textu a se všemi projektovými náležitostmi, jako jsou logolinky, loga atd.

 

4. Hotový text i s přílohami odešlete klepnutím na ULOŽIT

V redakci nám systém zobrazí vaši žádost o vložení příspěvku, kterou obratem potvrdíme, tím se váš příspěvek stane součástí zpravodaje T-UNI přístupnou každému čtenáři. Pokud se jedná o naléhavou publikaci, můžete redakci na vložení nového příspěvku upozornit opět mailem na adrese: tuni@tul.cz. Tato možnost nechť slouží pouze nutným případům.

5. Upravujte, opravujte, doplňujte hotové texty

Při opětovném přihlášení na T-UNI se vám v sekci Projekty zobrazí seznam vašich příspěvků, které můžete upravovat, opravovat a doplňovat. Úpravy se na T-UNI zobrazí až po schválení redakcí (opět z bezpečnostních důvodů).

Věříme, že tuto možnost na T-UNI uvítáte a využijete a že vám bude dobře sloužit.

Redakce T-UNI

Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání