středa 12. srpen 2020   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Kultura > Skupina Missa přinesla po 30 letech do Liberce Krylovy písně

Skupina Missa přinesla po 30 letech do Liberce Krylovy písně

Skupina Missa v aule (5).JPG

Původně folková kapela Missa se již dvě desítky let zabývá interpretací písní Karla Kryla. Rektor Miroslav Brzezina kapelu pozval ke koncertu v aule Technické univerzity v Liberci na pátek 6. prosince 2019, kdy jsme si připomínali přesně 30 let od legendárního Krylova koncertu na libereckém výstavišti.

V pohnutých událostech roku 1989, po návratu z dvacetiletého exilu zahrál Kryl nejprve v Praze a hned druhý koncert věnoval Liberci. Přiměla ho k tomu studentka liberecké vysoké školy strojní a textilní Jarmila Pešlová.

Jak se jí to podařilo, se dočtete v rozhovoru na T-UNI.

-pir-

28.02. 2020

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!