Skupina Missa přinesla po 30 letech do Liberce Krylovy písně

Původně folková kapela Missa se již dvě desítky let zabývá interpretací písní Karla Kryla. Rektor Miroslav Brzezina kapelu pozval ke koncertu v aule Technické univerzity v Liberci na pátek 6. prosince 2019, kdy jsme si připomínali přesně 30 let od legendárního Krylova koncertu na libereckém výstavišti.

V pohnutých událostech roku 1989, po návratu z dvacetiletého exilu zahrál Kryl nejprve v Praze a hned druhý koncert věnoval Liberci. Přiměla ho k tomu studentka liberecké vysoké školy strojní a textilní Jarmila Pešlová.

Jak se jí to podařilo, se dočtete v rozhovoru na T-UNI.

-pir-

Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE