středa 12. srpen 2020   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Kultura > Kniha o Liberci nominována na kulturní počin roku

Kniha o Liberci nominována na kulturní počin roku

Horká karta katedry historie v soutěži o kulturní počin roku
Horká karta katedry historie v soutěži o kulturní počin roku

Rekordních 29 nominací má liberecká soutěž o kulturní počin roku 2018. Je mezi nimi i kniha Liberec – historie, kultura, lidé, jejímiž autory jsou odborníci z naší katedry historie.

Kniha vyšla jako součást edice Dějiny českých měst v Nakladatelství Lidové noviny koncem roku 2017, do knihkupectví se dostala počátkem roku 2018. Publikace na více jak pěti stovkách stran přibližuje dějiny, rodáky a rozvoj Liberce od 16. století, kdy město získalo svůj městský znak, do roku 1990.

Autorsky za dílem stojí kolektiv katedry historie Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické TUL, který pracoval pod vedením editorky Miloslavy Melanové.

Mezi dalšími nominovanými za rok 2018 jsou výstavy Oblastní galerie Liberec, představení Divadla F. X. Šaldy či koncerty pěveckého sboru Severáček.

Soutěž o nejlepší kulturní počin roku se letos koná v Liberci potřetí, vítěze vybere výbor pro kulturu a cestovní ruch libereckého zastupitelstva, tři největší počiny libereckého kulturního života roku 2018 budou vyhlášeny v únoru a jejich autoři si odnesou odměnu 20.000, resp. 10.000 a 5.000 korun.

O Technické univerzitě v Liberci už v této soutěži bylo slyšet, a to v roce 2017, kdy prvenství získala Oblastní galerie Liberec za Německo-českou výstavu 1906/2016. Cenu tehdy přebírala kurátorka výstavy Anna Habánová, pedagožka z katedry historie FP TUL. Na oceněné expozici se podíleli další odborníci z naší univerzity.

-red-

28.02. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání