středa 26. červen 2019   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Události > Ekonom Sedláček o roli učitele v éře Průmyslu 4.0

Ekonom Sedláček o roli učitele v éře Průmyslu 4.0

Tomáš Sedláček hovořil o maniodepresivní ekonomice (1).JPG
Naposledy přednášel na TUL v roce 2017 o maniodepresivní ekonomice – Tomáš Sedláček. Foto: Petr Weinlich

Autor knihy Ekonomie dobra a zla, bývalý poradce Václava Havla a nesmlouvavý kritik současného stavu společnosti přednese svůj příspěvek na diskuzním fóru Vzdělávání jako výzva Průmyslu 4.0, které pořádají město Liberec spolu s fakultou strojní a fakultou mechatroniky, informatiky a mezioborových studií ve čtvrtek 23. května od 9.00 hodin v budově rektorátu (IC).

„Pojem Industry 4.0 bývá spojován s průmyslem, ve kterém dominuje automatizace, robotika a umělá inteligence. Této  postupné změně výroby se přikládá význam čtvrté průmyslové revoluce. Náš životní styl se rychle mění. Vším tím, co se kolem nás děje, bude nejvíce dotčena mladá generace. Proto chceme tuto problematiku otevřít a diskutovat s pedagogy na všech stupních vzdělávání,“ přibližují smysl diskuzního fóra organizátoři z obou našich fakult.

Zváni jsou tedy především zástupci základních a středních škol z Libereckého kraje, kromě nich a zástupců Technické univerzity v Liberci v čele s rektorem Miroslavem Brzezinou přislíbili účast na diskuzním fóru také hejtman Libereckého kraje Martin Půta, primátor Liberce Jaroslav Zámečník a další hosté ze samosprávy, průmyslu, státních organizací i soukromé sféry.

Diskuzní fórum začíná ve čtvrtek 23. května v 9.00 hodin v zasedací místnosti budovy IC, v suterénu.

Na programu jsou čtyři příspěvky, druhým řečníkem bude ekonom Tomáš Sedláček s přednáškou na téma „Nová role učitele ve společnosti 4.0“. Po posledním příspěvku, zhruba půl hodin po poledni, bude následovat panelová diskuze.

-red-