sobota 19. září 2020   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Události > Studenti, kteří spustili sametovou revoluci v Liberci, se vrací na místo činu. Je to příležitost k setkání a diskuzi se současnými studenty

Studenti, kteří spustili sametovou revoluci v Liberci, se vrací na místo činu. Je to příležitost k setkání a diskuzi se současnými studenty

17-listopad-tul-30-10-2019.jpg

Byli to studenti, kdo v listopadu 1989 vytrhl národ z letargie. Na tehdejší Vysoké škole strojní a textilní v Liberci to byli „stávkaři“ Ivo Luňák, Zdeněk Jana, Jarmila Pešlová, Tomáš Šponar, Miroslav Čáslavský a další. Liberecké studenty podporovala také řada pedagogů.

Někteří z členů někdejšího stávkového výboru VŠST v Liberci i jejich pedagogové se u příležitosti 30 let od sametové revoluce opět setkají na místě činu – na harcovských kolejích, kde bylo sídlo studentských "stávkařů". A nechtějí hovořit jen mezi sebou, chtějí oslovit především dnešní studenty.

Hlavním tématem odpoledne budou listopadové a prosincové dny roku 1989 a v diskuzi budou připraveni zodpovědět vaše dotazy. K tomu se budou promítat dobové záběry z revolučního Liberce roku 1989, které pořídil Pavel Beňo. Slova se ujme také Jan Šolc, filozof, pedagog, bývalý poradce Václava Havla, a možná přijde i Václav Havel sám, jak přislíbili organizátoři.

Setkání s diskuzním fórem Tenkrát v listopadu, které připomene události roku 1989 v Liberci, iniciovala především Klára Císařová, která až donedávna na TUL vyučovala. S organizací setkání jí pomáhali členové Studentské komory Akademického senátu TUL, kteří v pozvánce píší: „Sametová revoluce je jedna z nejkrásnějších věcí, co pro nás udělala generace našich rodičů. No a ti milí lidé výše byli tenkrát studenty, jako my teď, a v tu správnou chvíli se postavili za to, čemu věřili. A jako studenti studentům nám přijdou říct, jak to tehdy bylo. Z první ruky je to vždycky nejlepší.“

Možná Vás bude zajímat
VIDEOPOZVÁNKA: Tenkrát v listopadu

Tak přijďte ve středu 30. října 2019 v 16.00 hodin do posluchárny v budově M na harcovských kolejích.

-pir-

28.02. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání