středa 27. leden 2021   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Události > Ekonomická fakulta získala Národní cenu kvality ČR

Ekonomická fakulta získala Národní cenu kvality ČR

DSC08199.jpg
Laureáti Národní ceny kvality. Petra Rydvalová a Magdalena Zbránková jsou druhá a čtvrtá dáma zleva.

Národní cenu kvality ČR v programu START PLUS v kategorii veřejný sektor převzal děkan Miroslav Žižka společně s kolegyněmi Petrou Rydvalovou a Magdalenou Zbránkovou ve Španělském sále Pražského hradu 26. listopadu. Kromě národního ocenění získala ekonomická fakulta i mezinárodní certifikát EFQM a symbolickou sošku skleněného lva.

„Národní ceny kvality a ceny za společenskou odpovědnost nabízí možnost porovnat se s těmi nejlepšími společnostmi a učit se z jejich Best Practices (dobrých praxí). Budu rád, když se naši podnikatelé i ostatní organizace budou zapojovat do soutěže v podobné míře, jako je to běžné na západě Evropy,“ uvedl při předávání cen vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček.

Národní cenu kvality udělovalo Ministerstvo průmyslu a obchodu a Rada kvality České republiky za podpory Vlády ČR.

Ekonomická fakulta tímto oceněním navázala na úspěch z roku 2016, kdy obdržela Národní cenu kvality ČR za úspěšnou realizaci projektů v programu START EUROPE. Na rozdíl od roku 2016 se ekonomická fakulta v letošním ročníku rozhodla pro účast v náročnějším programu START PLUS. Program START PLUS je založen na principech mezinárodního Modelu excelence EFQM, který slouží k trvalému zlepšování výkonnosti všech činností organizace. V oblasti řízení kvality je model považován za jeden z nejlepších nástrojů k posouzení stavu organizace.

Jak uvedl děkan Miroslav Žižka, účast v soutěži byla náročná pro celý tým, který pod vedením Evy Šírové zpracovával podklady pro hodnocení.

Sebehodnotící zpráva byla zaměřena na všechny oblasti činností fakulty a v rozsahu více jak 85 stran rozebírala otázky vedení, strategie, pracovníků, zdrojů a partnerství, s propojením do procesů, vymezením produktů včetně služeb, jak v oblasti výuky, výzkumu, tak i spolupráce s veřejností. Pro každou oblast musela fakulta doložit výsledky za uplynulé čtyři roky a okomentovat trendy vývoje a cílové hodnoty,“ říká profesor Žižka.

Po odevzdání sebehodnotící zprávy prošla fakulta nezávislým hodnocením, jehož součástí byly i rozhovory auditorů s klíčovými osobami na fakultě. Vedení fakulty tak získalo cennou zpětnou vazbu a náměty na zlepšení některých činností. Výsledné hodnocení zároveň znamená, že fakulta je způsobilá pro účast v dalším programu excelence.

Děkan Žižka považuje účast v soutěži za důležitou a inspirativní i z hlediska stávající diskuze na univerzitě, jak přistupovat k zajištění a hodnocení kvality všech činností. Model EFQM se běžně využívá v podnikatelské sféře, ale po určitých modifikacích je dobře použitelný i v organizacích veřejného sektoru.

-red-

24.09. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání