sobota 19. září 2020   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Události > Děkan pedagogické fakulty se obrací na studenty: »Pomozte s hlídáním dětí zdravotníků«

Děkan pedagogické fakulty se obrací na studenty: »Pomozte s hlídáním dětí zdravotníků«

child-865116_1920.jpg
Mohou být v práci, když jim někdo pohlídá děti. Zdroj: Pixabay

Když budou mít zajištěné hlídání pro své děti, mohou jít do práce, kde jsou nanejvýš potřební. To je myšlenka, která vedla děkany českých pedagogických fakult k tomu, aby se obrátili s žádostí o pomoc na své studenty.

 

K výzvě se přidává také Jan Picek, děkan Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické TUL a člen Asociace děkanů pedagogických fakult.

 

Myšlenku, že by studenti pedagogických fakult měli pomoci s hlídáním dětí pracovníků nemocnic, vyslovil před dvěma dny premiér Babiš. Toto opatření by mohlo pomoci především zdravotním sestrám, aby nemusely zůstávat s malými dětmi doma a mohly jít do práce. Stát nechal od středy 10. března až do odvolání doma všechny školáky jako opatření proti šíření nákazy virovým onemocněním COVID-19.

 

Pedagogické fakulty žádnou oficiální výzvu nebo žádost o oslovení svých studentů od premiéra ani vlády nedostaly, děkani se ovšem rozhodli nápad podpořit.

Obracíme se proto na vás studenty s prosbou, abyste na bázi dobrovolnosti pomohli při hlídání dětí zdravotníků a dalších důležitých profesí přímo v místě jejich bydliště. Tím by se minimalizoval kontakt dětí s širšími skupinami vrstevníků a lidí obecně a byla by do jisté míry kompenzována i vzdělávací a výchovná činnost, která jinak náleží škole,“ píše v dnešní otevřené výzvě svým studentům profesor Picek.

 

Tato Vaše aktivita bude zohledněna při plnění Vašich praktických předmětů,“ dodává směrem ke svým studentům Jan Picek.

 

Plné znění žádosti směrované ke studentům s pokyny k tomu, jak se k dobrovolnictví v rodinách zdravotníků přihlásit, najdou zájemci zde.

 

Fakulta přírodovědně-humanitní a pedagogická je největší fakultou na TUL, je na ní zapsáno okolo 2000 studentů, z toho zkušenějších studentů, kteří jsou již v posledním ročníku svého studia, má fakulta 600.

 

Také vysokoškoláci z TUL mohou být jako au pair k dispozici, protože stát od úterý 10. března večer až do odvolání zrušil veškerou přímou výuku na vysokých školách. Rektor Brzezina vybídl české studenty na TUL, ať jedou domů a vzdělávají se pomocí e-learningových kurzů a dalšími distančními formami studia.   

 

-pir-

28.02. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání