Studenti fakulty strojní bodovali v soutěžích

V listopadu uspěli studenti fakulty strojní ve dvou prestižních soutěžích. Cenu ČEEP 2016 kategorie Student získal Roman Rybáček, Jiří Souček vyhrál cenu Práce Roku 2017 firmy Armex.

Roman Rybáček, nyní již čerstvý absolvent naší fakulty strojní, získal ve studentské kategorii soutěže Český energetický a ekologický projekt, stavba, inovace roku (ČEEP) 2016 Cenu rektora Technické univerzity v Liberci.

Spolu s šekem na 20.000 korun mu ji na slavnostním vyhlášení vítězů 21. listopadu v budově rektorátu ČVUT měla předat prorektorka naší univerzity Soňa Jandová. Roman ovšem nemohl cenu v termínu osobně převzít.

Roman Rybáček, který byl ještě v minulém akademickém roce naším studentem a šéfkonstruktérem týmu studentské formule fakulty strojní, uspěl se svou prací Projekční návrh spalovacího motoru pro hybridní vozidlo.

ČEEP spolupořádají ministerstva průmyslu a obchodu, životního prostředí a ministerstvo pro místní rozvoj. Rektoři českých technicky zaměřených škol včetně Technické univerzity v Liberci převzali tradiční záštitu i nad letošním již 15. ročníkem této soutěže.

Jiří Souček je studentem v prvním ročníku navazujícího studia fakulty strojní na katedře textilních a jednoúčelových strojů. Do soutěže Práce roku 2017, kterou vyhlásila společnost Armex Technologies, s. r. o., se přihlásil s bakalářskou prací, v níž se věnuje konstrukci nového druhu elektrody pro tvorbu směsných nanovláken elektrickým zvlákňováním. Jeho práce byla vybrána jako vítězná a odnesl si za ní 30.000 korun.

Soutěž Práce Roku 2017 měla letos premiéru a svou bakalářskou nebo diplomovou práci do ní poslalo více než 100 studentů. Další budou mít šanci ve druhém ročníku soutěže.

Našim oceněným studentům gratuluje také redakce T-UNI.

-pir-