Třicet personalistů diskutovalo na naší univerzitě

Tématem letošního setkání personalistů byly „Moderní technologie v HR“. V době, kdy profil v síti LinkedIn má téměř milion a půl českých uživatelů, je to téma pro personalisty aktuální.

Na úvod setkání personalistů, které se konalo v úterý 15. května na půdě naší univerzity, shrnuli lidé z personální agentury Manpower data o vyhledávání a náboru pracovních sil přes sociální sítě.

Jak vyplynulo z diskuze, personalisté z nich nejčastěji používají facebook a čím dál více pomáhá i profesní síť LinkedIn.

„V naší agentuře registrujeme už kolem 40 % nástupů právě přes síť LinkedIn,“ sdělili v úterý specialisté na IT ve společnosti Manpower. Personalisté v souvislosti se sociálními sítěmi hovořili o svých strategiích. Z diskuze vyšlo najevo, že v případě, že se firma rozhoduje mezi dvěma kandidáty, může personalistům pomoci také osobní profil uchazeče na facebooku.

Řeč byla také o portálech Jobs.cz, Práce.cz, Profesia či aplikaci pro tablety a mobilní telefony Práce za rohem a dalších možnostech, kterými internet a chytré telefony mění pohyb na pracovním trhu.  

Setkání personalistů je už tradiční akcí, kterou pořádá Fakulta strojní TUL s Czechinvestem.

Děkan pořádající fakulty Petr Lenfeld hovořil na úvod o tom, že na přípravě kvalitních absolventů se musí podílet škola i firmy. A zmínil také faktor vzrůstajícího počtu zahraničních studentů, který by měly reflektovat také firmy. Proděkan Pavel Němeček vyzval zástupce firem ke spolupráci při propagaci technického vzdělávání a při zajišťování odborných praxí.

O propojení výuky a praxe hovořila v souvislosti s projektem SHARPEN, který řeší na naší ekonomické fakultě, také Kateřina Maršíková.

-pir-

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE

Další články v rubrice

Zůstaň v kontaktu s univerzitou

T-UNI Univerzitní časopis /
University Magazine

Nepřehlédněte
tipy redakce

correct-2.jpg

Jedinečný displej absolventa TUL boduje ve světě. »Vidí« lépe

Firma CREAL absolventa TUL Tomáše Sluky je čtvrtým nejlepším startupem Švýcarska. Úspěch má díky vývoji jedinečného displeje pro zařízení s rozšířenou realitou, v němž může oko zaostřovat jako v reálném světě. Nový displej dává rozšířené realitě...

4. 1. 2022 | Lidé | 645