pátek 10. červenec 2020   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Události > »Líbí se mi, že se na nás studenti usmívají«

»Líbí se mi, že se na nás studenti usmívají«

IMG_3526.JPG

Žáci ze ZŠ na náměstí Míru, kteří u nás na univerzitě přijali „azyl“, napsali i nakreslili své odpovědi na otázku: Jak se ti líbí na TUL? Postřehy školáků ze 4. až 9. třídy někdy poukazují na věci, které už ani nevnímáme nebo nám přijdou všední.

V září 2018 se otevřely čtvrté a vyšší třídy ZŠ na náměstí Míru na naší univerzitě, a to proto, že sídlo ruprechtické základní školy prochází náročnou rekonstrukcí. Ta se ještě protáhne, a tak tu žáky a jejich učitelský sbor budeme mít ještě další pololetí až do konce školního roku.

Volné kapacity pro více jak 200 žáků, sborovnu a ředitelnu v kampusu nebyly a nejsou. Vedení univerzity však vyšlo i pro další půlrok zřizovateli školy, kterým je město Liberec, vstříc a některé učebny pro své studenty nastěhovalo do prostor již vystěhovaných a určených k rekonstrukci, které ale neodpovídají obvyklému standardu. Tím se podařilo uvolnit vysokoškolské učebny pro žáky ze základní školy. Prostory pro ředitelnu a sborovnu ponechá škole i v dalším roce fakulta strojní s tím, že některé své laboratoře provizorně zřídila v bývalých prostorách skladu.

Není to bez komplikací pro obě strany, ale můžeme tu situaci brát také jako možnost. Například možnost dozvědět se něco o sobě.

Položili jsme proto žákům ze ZŠ na náměstí Míru otázku: Jak se ti líbí na TUL? V hodinách českého jazyka se dopracovali k odpovědím, které mnohdy potěší a překvapí.

Postupně vám je na stránkách T-UNI zprostředkujeme. Začínáme s těmi nejmladšími, které tu máme, s žáky čtvrtých a pátých tříd:

Matěj Kalina, 4. B

Líbí se mi že v menze vaří líp než na základní škole. Připadá mi že sem byl moc chytrý na základní školu, a tak mě přeřadili na vysokou školu. Líbí se mi že konečně jezdím školním autobusem. Nelíbý se mi že vysokoškoláci mají lepší jídlo než my. bojím se že se mi něco stane. Je hezké že sme víc v přírodě než ve škole. Jsem šťastný že sem se dostal na vysokou školu.

Marie Pazourová, 4. B

Líbí se mi že se na nás studenti usmívají. Vaří tu moc dobře. Jsem ráda že jsem na vysoké škole. Jezdím sem školním autobusem. Trochu bych se chtěla vrátit na základní školu.

Eliška Procházková, 4. B

Líbí se mi tu, baví mě se spolužáky čekat na zastávce na autobus. Jsou tu lepší obědy a je tu dobrá atmosféra. Chodíme do větší tělocvičny.

Anička Svobodová, 4. B

Je tady moc dobré jídlo:) Máme malou ale hezkou třídu i jídelnu. Máme krásné skříňky. Máme hezké počítače na informatice. Je super jezdit autobusem do školy. […] Jsou na nás všichni hodní. Máme hodné paní učitelky i paní asistentku. Líbí se mi třída na angličtinu. Je to tady prostě krásný!

Eliška Želonková, 5. A

Trošku mě zklamalo že se nedají pořádně otevřít okna a taky že si tady nemůžem vystavit svoje obrázky a ve skříňkách není místo na učení.

Líbí se mi že to tady je noví a krásný a je to tady čistý a moderní a dobré jídlo

[…]

Johana Tandlerová, 5. A

Moc se mi tady líbí, protože z velkého okna které tady máme je vidět ven. Hodně mě překvapilo že máme tak velkou třídu ve které máme dataprojektor abychom si mohli pouštět věci z internetu. Trochu se bojím aby jsme tu něco nerozbili. […]

Špatný je, že si nesmíme lepit po třídě lepit obrázky, a vždycky když jdu na oběd do menzi, k jídlu bych chtěla mít to co mají ti studenti. Každý den tady prožíváme dobrodružství!

Hugo Hrouda, 5. A

Moc mě překvapilo, že je to tu tak hezké a obrovské obědy jsou výborné […] a když to všechno schrnu tak se mi to tu STRAŠNĚ LÍBÍ! a zpátky do školy se mi vůbec nechce!

Kateřina Váňová, 5. A

Moc hezky to tu vypadá a moc se netěším do naší školy. Překvapilo mě že je to tu tak obrovské. Mrzí mě to že si u nás ve třídě nemůžeme vystavit naše obrázky. Ale celkově se mi dobře učí. Ale ještě by tu mohl mít svou skříňku protože ten nademnou když si beru učení tak on otevře svou skříňku a praští mě sní do hlavy.

Moc se mi líbí naše třída je velká a modernější a velké okna s výhledem na stromy. A v menzi vaří skvěle ale radši bych měla to jídlo co místní studenti.

Příště přineseme postřehy žáků z vyšších ročníků ze ZŠ na náměstí Míru.

Ať se vám na univerzitě v novém roce líbí alespoň tak, jako těmto žákům.

-red-

28.02. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Martin Slavík | 12. 01. 2019

Výborný nápad. I vysokoškolský učitel se může inspirovat, např. vystavenými grafickými pracemi nebo způsobem výuky. Pro studenty FP to je příležitost poznat příklad dobré učitelské praxe, aniž by museli opustit kampus, jen to musí někoho napadnout...

Matěj Kalina, 4. B "Jsem šťastný že sem se dostal na vysokou školu." je dobrý perex pro FB.

Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání