středa 08. červenec 2020   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Noc vědců na TULce – v pátek 27. září od 17.00

Noc vědců na TULce – v pátek 27. září od 17.00

GIS Days 2016 075.jpg

Přes čtyřicet stanovišť otevřeme v pátek večer a v noci 27. září veřejnosti. Noc vědců na Technické univerzitě v Liberci startuje v 17.00 hodin. Další porce programu na vás bude čekat v liberecké IQ Landii. Letošním tématem je „Šetrně k planetě“.

Velká část stanovišť se soustředí na ekologii, recyklaci, přírodní krásy a zodpovědný přístup k životu na naší planetě.

V laboratořích TULky proto na vás čekají ukázky 3D tisku s výkladem o biopolymerech a biodegradabilitě plastů, přímo z Univerzitního náměstí budete moci pozorovat planety dalekohledem, čeká na vás interaktivní přednáška Přírodní klenoty Liberecka, ale i noční geografický orientační závod kolem budovy P (Komenského ulice), workshop výroby recyklovaného papíru nebo voňavek z bylinek a koření a také workshop výroby z PET lahví. Procvičíte si u nás také ekologickou slovní zásobu.

Dále uvidíte a vyzkoušíte: počítačové a 3D mapy, studentskou formuli, roboty a blue-boty v akci, drony, pokusy s ohněm a světlem, augmentovanou realitu, holobrýle a mnoho dalšího.

MÍSTO: V budovách kampusu na Univerzitním náměstí a okolí, také v sídle univerzity v Komenského ulici (budova P) a v univerzitní knihovně (Voroněžská ulice). Další část programu pak také v liberecké IQ Landii.

ČAS: V pátek 27. září od 17.00 do 23.00 hodin.

Čekají na vás ukázky, hry, workshopy, experimenty, přednášky, exkurze a promítání. Ani vaši mladší sourozenci nebo děti se u nás nudit nebudou, vezměte je s sebou.

„Ideální plán pro návštěvníky je následující: V programu nebo v appce si vyberete aktivity, co vás zaujmou, proběhnete, co nejvíc stanovišť stihnete, pak si dáte něco dobrého na zub, od 20:00 zhlédnete rodinný film o české přírodě Planeta Česko, který promítneme v našem největším přednáškovém sále, a pak odpočatí dokončíte, co jste nestihli do osmi,“ doporučuje mluvčí univerzity a organizátorka Noci vědců na TUL Barbora Jónová.

Program noci vědců v Liberci najdete zde.

-red-

Noc vědců
Celorepubliková vědecko-popularizační akce, která zapojuje všechny lidi do inspirujícího prostředí vědy. V ČR se koná od roku 2005, loni akce Noci vědců navštívilo 60.000 návštěvníků. Letos ji můžete navštívit na více jak 100 místech ČR, je mezi nimi 19 univerzit, tři science centra a více jak 20 hvězdáren. Národními koordinátory jsou VŠB – Technická univerzita Ostrava a Ostravská univerzita za podpory MŠMT ČR.
nocvedcu.cz
 

 

28.02. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání