středa 12. srpen 2020   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Noc otevřených dveří – Noc vědců

Noc otevřených dveří – Noc vědců

Noc vědců na TULce (17).jpg
Dotek neznáma

Stovky návštěvníků všech věkových kategorií přišly strávit páteční odpoledne, večer a především noc s našimi vědci do laboratoří a učeben. Viděli, vyzkoušeli a zakusili 3D tisk, drony, plameny, resuscitaci, jazykovou třídírnu, výrobu nanovláken, augmentovanou realitu, statickou elektřinu, zhlédli film Planeta Česko a mnohem mnohem víc.

Přes čtyřicet stanovišť jsme měli připraveno v pátek odpoledne 27. září od 17.00 hodin. Poslední návštěvníci opouštěli kampus, univerzitní budovu P v centru města a také univerzitní knihovnu až hodinu před půlnocí.

K vidění byla i studentská formule, ukázky výrobků ze směsi plastů a rostlinných vláken či zvířecí srsti, textilie s fluorescenčními vrstvami nebo opatřené optickými vlákny, roboti, mapy, vyrábělo se z PET lahví a vyráběl se také recyklovaný papír. Mottem letošního ročníku Noci vědců bylo Šetrně k planetě.

Možná Vás bude zajímat
 

Noc vědců je celorepubliková vědecko-popularizační akce, která se snaží přiblížit široké veřejnosti inspirující prostředí vědy. V České republice se koná od roku 2005, loni akce Noci vědců navštívilo 60.000 návštěvníků. Letos jste ji mohli navštívit na více jak 100 místech po celé republice. V Liberci měla Noc vědců stanoviště také v science centru IQ Landia. Národními koordinátory jsou VŠB – Technická univerzita Ostrava a Ostravská univerzita za podpory MŠMT ČR.

-pir-

28.02. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání