středa 27. leden 2021   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Spolupráce s bavorskou univerzitou by neměla zůstat jen na papíře

Spolupráce s bavorskou univerzitou by neměla zůstat jen na papíře

csm_2019-11_Koop_Liberec_1_abe1af5d6b.jpg
Děkani Zdeněk Plíva (zcela vlevo) a Miroslav Žižka, Marian Mureová a Dominikus Heckmann z OTH

„Nechceme žádný korespondenční vztah, ale opravdu živou a intenzivní spolupráci,“ řekla prezidentka Ostbayerische Technische Hochschule (OTH) Amberg-Weiden Andrea Klug na úvod setkání s rektorem Miroslavem Brzezinou a dalšími zástupci naší školy. Delegace z Technické univerzity v Liberci navštívila bavorskou školu 23. října.

S OTH Amberg-Weiden jsme navázali spolupráci při výměně studentů přes program Erasmus+ letos v dubnu. Návštěva rektora Miroslava Brzeziny, děkana ekonomické fakulty Miroslava Žižky, děkana fakulty mechatroniky, informatiky a mezioborových studií Zdeňka Plívy a proděkana fakulty strojní Petra Lepšíka byla dalším krokem vzájemné spolupráce.

Jak naznačila prezidentka bavorské školy profesorka Klugová, výsledkem tohoto setkání mělo být vytyčení témat konkrétní spolupráce.

Kromě výměny studentů přes program Erasmus+ se na univerzitě v Ambergu čile diskutovalo o tom, že bavorští studenti by mohli po absolvování magisterského studia nastoupit na doktorát na naší univerzitu, bavorská škola jako „hochschule“ doktorské programy zajišťovat nemůže.

Hovořilo se také o možnosti sestavení společného joint degree nebo double degree programu se zaměřením na mezinárodní obchod.

Děkan Miroslav Žižka v souvislosti s ekonomickými obory informoval o tom, že Student Business Club při Ekonomické fakultě TUL pořádá pravidelné letní školy podnikání. Příští ročník této Summer School by měl být v angličtině a bez potíží se tak do něj mohou zapojit jak studenti, tak akademici z OTH.

Děkan Zdeněk Plíva zase z německé strany dostal pozvání na letní školu zaměřenou na vztah výpočetní techniky a průmysl 4.0.

Za oblasti působnosti fakulty strojní se na setkání s prezidentkou, děkany a dalšími zástupci OTH hovořilo o možné vědecké spolupráci zejména v oblasti motorů a energetiky. Bavorští kolegové pozvali proděkana fakulty strojní na Den patentů, který OTH pořádá v únoru.

Po jednání s vedením školy a zástupci fakult si rektor Miroslav Brzezina, děkani a proděkan prohlédli laboratoře v kampusu v Ambergu.

Ostbayerische Technische Hochschule Amberg-Weiden

Nabízí 21 studijních oborů na čtyřech fakultách (Strojírenství/Technika životního prostředí, Elektrotechnika a informační technika, Ekonomické inženýrství a Podniková ekonomika).Tato státní škola byla založena roku 1994, v obou jejích kampusech studuje 3500 studentů.

-pir-

24.09. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání