Zážitkový kurz zavede studující do německých restaurací nebo hotelu

zittau-3932285_1920.jpg
Možná právě v tomto historickém hostinci v Žitavě si budou objednávat účastníci zážitkového kurzu němčiny. Foto: Pixabay

Netradiční zážitkovou výuku němčiny chystá na léto Centrum dalšího vzdělávání TUL. Německá slovíčka a fráze si budou účastníci letního kurzu vštěpovat přímo při objednání oběda v německé restauraci nebo domlouvání turistické prohlídky v žitavském infocentru.

Přihlášky do kurzu, který neuzavře studenty jen mezi čtyři stěny učebny, je možné podávat do 6. srpna.

Blok praktické němčiny je naplánovaný od pondělí 10. srpna do soboty 15. srpna. Výuka poběží vždy mezi 16. a 20. hodinou. Přihlásit se mohou jak studenti, včetně U3V TUL, tak zaměstnanci univerzity.

„V tomto kurzu se budou studující učit prostřednictvím reálné zkušenosti. Jedná se o zážitkové učení, které pomáhá jazyk lépe zafixovat a je velmi efektivní. Účastníci osobně projdou konkrétními situacemi, které mohou v cizině zažít,“ uvedla ředitelka Centra dalšího vzdělávání TUL Jitka Pacltová.

Účastníci kurzu se nejprve v učebně zaměří na slovní zásobu a fráze daného tématu. Pak s lektorem vyrazí do „praxe“ německého příhraničí. „Budou například procvičovat orientaci ve městě, půjdou do restaurace, kde si vyberou z jídelníčku a objednají si, mohou navštívit hotel a podobně,“ vyjmenovala ředitelka Pacltová.

Kurz je určen především pro ty, kteří si chtějí zopakovat a prohloubit základy konverzace o běžných tématech v německém jazyce. Předpokládá jistou základní znalost německého jazyka na úrovni A1 až B1.

Cena kurzu je 2200,- Kč. V ceně jsou kromě výuky zahrnuty i studijní materiály, jízdné, vstupy a jedna večeře v restauraci.

Přihlášku je možné podat prostřednictvím Google formuláře, kde jsou i potřebné informace.

- ad -