čtvrtek 04. březen 2021   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Na univerzitě se trasuje

Na univerzitě se trasuje

trasování na TUL (4).JPG
Jen ve dvou učebnách se pracuje, a to i o víkendech. Další zejí prázdnotou už od září.

Poskytli jsme dvě učebny krajským hygienikům, kteří zde založili externí pracoviště pro trasování. Denně se v nich vystřídá až 40 lidí, kteří dohledávají a obvolávají kontakty nakažených koronavirem.

„Učebny jsou za současného stavu, kdy učíme pouze online, nevyužité. Poskytnout je liberecké krajské hygienické stanici pro takovéto účely považuji za samozřejmost. S panem ředitelem Valentou jsme se dohodli okamžitě,“ říká rektor Technické univerzity v Liberci Miroslav Brzezina a dodává: „Je potřeba epidemiology, hygieniky a nyní i desítky dobrovolníků, mezi nimiž jsou i naši studenti, podpořit. Pracují pro nás, pro zdraví celé společnosti.“

V učebnách ve třetím patře budovy G na TUL se denně střídá 30–40 dobrovolníků, kteří trasují. Jsou to aspiranti na práci ve sboru Policie ČR. Jedna směna jim trvá osm hodin a přicházejí také o víkendech a svátcích. Většina těch, kterým telefonují, už o pozitivním testu ví z SMS zprávy. „Apelujeme na ně, aby byli zodpovědní a dodržovali opatření, která jim byla uložena. Většinou jsou rádi, že si s někým promluví o tom, jak mají postupovat. Negativních reakcí je málo,“ uvedla jedna z dobrovolnic, která trasuje na univerzitě, Dana Burešová.

„Naše spolupráce s Technickou univerzitou v Liberci trvá mnoho let a má mnoho podob. Velmi si ji vážíme a neustále ji rozvíjíme. Zapůjčení dvou učeben jako pracoviště pro naše externí pracovníky, kteří nám pomáhají s trasováním, a k tomu vybavené počítači jsou pro nás významnou pomocí. Navíc poloha těchto prostor v budově přes ulici sousedící s naší budovou je velmi strategická a umožňuje nám naprosto plynulý kontakt, a tím plynulou práci,“ říká Vladimír Valenta, ředitel Krajské hygienické stanice Libereckého kraje se sídlem v Liberci.

Vzájemná poloha učeben a sídla krajské hygieny, které si přes Husovu ulici „vidí“ do oken, je klíčová také kvůli technickému zajištění provozu nového trasovacího pracoviště. Díky přímé viditelnosti bylo možné bez větších obtíží zajistit zabezpečené napojení na internetovou síť krajských hygieniků prostřednictvím wi-fi, s čímž pomáhali lidé z fakulty mechatroniky a rektorátního IT oddělení.

Učebny na Technické univerzitě v Liberci jsou zatím jediným externím pracovištěm pro trasování, které liberecká krajská hygienická stanice zřídila.

Radek Pirkl
Adam Pluhař

24.09. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání