Používáme cookies. Z důvodu zkvalitňování potřebujeme vědět, o které články mají návštěvníci zájem.

Univerzita už nebude lákat ruské studenty

Aktivity zaměřené na propagaci svých studijních programů v Rusku Technická univerzita v Liberci pozastaví s ohledem na současnou politiku Ruska na Ukrajině. Pokyn zastavit tyto aktivity ve všech rozvojových projektech dal rektor TUL Zdeněk Kůs děkanům všech šesti fakult a ředitelům dvou vysokoškolských ústavů naší univerzity.

Mobilita studentů je pro každou vysokou školu důležitá a každá vysoká škola usiluje o to, aby si ji zahraniční studenti vybrali. V době, kdy ale Evropská unie jedná o tom, jaké sankce vůči Rusku uplatní či jaká bude vízová politika, nesouhlasím s tím, abychom nyní naši univerzitu v Rusku propagovali. Na Ukrajině budeme v našich aktivitách pokračovat,“ řekl profesor Kůs.

Na Technické univerzitě studují studenti z více než sta zemí světa, z toho přes sedmdesát je jich z Ruska, 47 je u nás Ukrajinců.

red

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE

Další články v rubrice

IMG_9963-2.jpg

Neváhej a jeď! Aneb International Day na TUL

Zabalit a vycestovat na stáž nebo studijní pobyt do jiné země je snadné, stačí jen vystoupit z komfortní zóny a nová životní etapa může začít. A právě s motivací, zahnáním strachu i praktickým nasměrováním pomohl studentům ve středu 20. října...

21. 10. 2021 | Univerzita | 221

Zůstaň v kontaktu s univerzitou

T-UNI Univerzitní časopis /
University Magazine

Nepřehlédněte
tipy redakce