Nadace Preciosa odměnila studentské práce

Přes 80.000 korun předal včera ve stipendiích Nadace Preciosa její ředitel Ivo Schötta našim studentům.

Stipendia ve výši několika tisíc korun získalo tradičně v tento čas 28 studentů napříč fakultami.

Ivo Schötta včera připomněl, že Nadace Preciosa nepodporuje pouze studenty, z jejích peněz byl koupen například nákladný mikroskop do Krajské nemocnice v Liberci nebo financována instalace robustní skleněné plastiky do Severočeského muzea v Liberci. Preciosa také sponzoruje liberecký prvoligový fotbalový tým, vyjmenoval Schötta.

„Rád bych závěrem chtěl připomenout, že spolupráce vás studentů s Preciosou nemusí končit pouze udělením stipendia. Pořádáme každý rok mezioborovou soutěž Preciosa Crystal Challenge, do dalšího kola se se svými napády můžete opět hlásit, nabízíme také stáže a trainee programy,“ dokončil Ivo Schötta.

V Nadaci Preciosa tento její dlouholetý ředitel končí, proto mu prorektor Jiří Kraft předal u příležitosti jeho poslední návštěvy na Technické univerzitě v Liberci pozornost.

„Panu Schöttovi za ta léta plodné spolupráce chci velmi poděkovat a doufám, že s Nadací Preciosa budeme spolupracovat i po jeho odchodu,“ řekl včera Jiří Kraft.

Oba potom přistoupili k předávání stipendií našim studentům za jejich vynikající práce tematicky spojené se sklářským zaměřením společnosti Preciosa.

Radek Pirkl