středa 08. červenec 2020   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Návštěva z Tchaj-wanu u nás na univerzitě

Návštěva z Tchaj-wanu u nás na univerzitě

Společná fotografie.jpg
Za pár dní se podíváme na jejich univerzitu.

Delegace z National Taipei University of Business (NTUB) v čele s jejím prezidentem navštívila včera Technickou univerzitu v Liberci.

Po úvodních slovech rektora Miroslava Brzeziny a prezidenta NTUB Ruay-Shiung Changa se obě univerzity navzájem představily. Jak vyplynulo z prezentace, mají obě školy mnoho společného – přibližně stejný počet studentů, obě dbají na úzkou spolupráci s průmyslem, a usnadňují tak vstup do světa práce svých absolventů, a obě mají velice strategickou polohu poblíž centra města, nabízejí tak svým studentům širokou škálu dalšího vyžití v době, kdy se právě nevěnují studiu.

Po formální části následovala krátká procházka starým městem, odpoledne strávili zástupci univerzit prohlídkou našeho kampusu a laboratoří.

Delegace naší univerzity v čele s rektorem Miroslavem Brzezinou a prorektorem Alešem Kocourkem se vydá na reciproční návštěvu jak univerzity NTUB, která právě letos slaví 100 let od svého založení, tak i dalších tchajwanských partnerských univerzit 10. listopadu.

-red-

Foto: Barbora Jónová

28.02. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání