sobota 19. září 2020   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Nekrolog > Zemřel Stanislav Vozák, vedoucí a dlouholetý pracovník katedry tělesné výchovy

Zemřel Stanislav Vozák, vedoucí a dlouholetý pracovník katedry tělesné výchovy

Standa foto.JPG

S hlubokým zármutkem oznamujeme, že ve čtvrtek 17. ledna 2019 zemřel ve věku 86 let Mgr. Stanislav Vozák, který na katedře tělesné výchovy naší vysoké školy působil v různých profesích neuvěřitelných 55 let.

Standa Vozák, hrdý valašský rodák, vystudoval v letech 1953–1957 jako jeden z prvních studentů vůbec Institut tělesné výchovy a sportu v Praze, specializaci hokej a fotbal. Hokej hrál na vysoké úrovni a byl dobře známý jako nesmlouvavý obránce hokejového klubu Stadión PS Liberec. Ihned po skončení VŠ studia přišel na umístěnku do Liberce na katedru tělesné výchovy tehdejší Vysoké školy strojní v Liberci.  Na naší vysoké škole pak spolu s manželkou Vlastou, dlouholetou sekretářkou rektora, strávil celý svůj produktivní věk. Rovných 40 let až do roku 1997 působil na KTV jako akademický pracovník, zástupce vedoucího a v letech 1988–1990 i jako její vedoucí. Následně až do konce roku 2012 na KTV vykonával různé technické profese.

Po celou dobu své pracovní kariéry udivoval kolegy svojí všestranností jak sportovní, tak pracovní. Na KTV se vedle výuky zejména sportovních her významně podílel na přípravě spartakiádních vystoupení studentů školy, obdivuhodné bylo jeho pracovní zaujetí na letních a zimních kurzech. Navíc ve vysokoškolském sportovním klubu Slavia působil dlouhá léta jako trenér druholigového volejbalového týmu žen. Typická pro Standu Vozáka byla jeho velmi aktivní účast na výstavbě sportovního areálu VŠST/TUL v Harcově v 80. letech minulého století, doslova od položení základního kamene do montáže poslední skříňky byl neodmyslitelnou vůdčí osobností dobrovolných stavebních prací.

Standa Vozák se zapsal do historie KTV jako neskutečné pracovitý a svědomitý kolega, který se vždy snažil udělat vše pro to, aby studenti i zaměstnanci vysoké školy odcházeli ze sportovního areálu VŠST/TUL maximálně spokojeni.     

Čest jeho památce!

kolektiv Katedry tělesné výchovy FP TU v Liberci

Poslední rozloučení se zesnulým se bude konat ve středu 30. ledna 2019, ve 12:00 hodin v obřadní síni libereckého krematoria.

28.02. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání