sobota 19. září 2020   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Fakulta zdravotnických studií > Zemřel profesor Miloš Hájek

Zemřel profesor Miloš Hájek

Zemřel profesor Miloš Hájek.

Fakulta zdravotnických studií s hlubokým zármutkem oznamuje, že ve věku 86 let zemřel významný chirurg, spoluzakladatel Ústavu zdravotnických studií TUL a dlouholetý spolupracovník ÚZS prof. MUDr. Miloš Hájek, DrSc.

Profesor Miloš Hájek byl dlouholetou výraznou postavou lékařské společnosti. Úspěšně vedl několik klinik a oddělení a přispěl k vybudování moderní české školy hrudní chirurgie. Od roku 1956 doposud působil v oboru chirurgie jako vědecký pracovník, primář, přednosta, akademický pracovník pro vzdělávání lékařů a nelékařů. Byl členem mnoha vědeckých českých i zahraničních společností. V letech 2011–2012 vykonával funkci viceprezidenta Mezinárodní chirurgické společnosti (ISS). Působil jako šéfredaktor časopisu „Rozhledy v chirurgii“. 

Své schopnosti a zkušenosti věnoval i Technické univerzitě v Liberci. Jeho jméno je spojeno se založením vysokoškolského Ústavu zdravotnických studií v prosinci 2004 jako samostatné jednotky při Technické univerzitě v Liberci a se zajištěním odborného týmu akademických pracovníků ústavu. Byl prvním ředitelem Ústavu, učil zde předměty chirurgie a vybrané kapitoly pro techniky. Přednášel na odborných konferencích a v pedagogické činnosti pokračoval až do letošního roku na Fakultě zdravotnických studií. Jeho podíl na rozvoji Technické univerzity v Liberci ocenil rektor Zdeněk Kůs v roce 2013 udělením pamětní medaile TUL.

„Rozšířit nabídku Technické univerzity v Liberci o zdravotnický program jsem považoval za velmi užitečné a rád jsem se zapojil do jeho rozjezdu. Důležité bylo, že se nám povedlo sehnat tým lékařů – profesorů a docentů, kteří vytvořili základ vědecko-pedagogického týmu pro tento ústav. Společnost potřebuje vzdělané sestry. Sestry si uvědomují nutnost dalšího vzdělání, což mimo jiné odráží i velký zájem o kombinovanou formu studia programu Ošetřovatelství – Všeobecná sestra. Každé vzdělání člověka posunuje výš, vzdělanější nejen lépe vykonávají odbornou činnost, ale také lépe komunikují s lékaři, pacienty i jejich blízkými,“ řekl tehdy profesor Hájek redakci T-UNI.

I přes svůj věk, svým rozvážným nadhledem, klidem a životním postojem, působil nejen na studenty, ale i na celé své okolí. Jeho moudrá slova vycházela z mnohaleté lékařské praxe a životních zkušeností. Bylo nám ctí, že jsme mohli s panem profesorem spolupracovat, a to nejen po stránce profesní, ale především lidské.

Čest jeho památce!

28.02. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání