Česko-polské setkání studentů na konferenci v Hejnicích

Ve dnech 4. a 5. dubna 2019 se v Hejnicích konala mezinárodní konference s názvem „Analýza služeb v cestovním ruchu v česko-polském pohraničí“.

Setkali se na ní studenti naší ekonomické fakulty a studenti Ekonomické fakulty, řízení a cestovního ruchu z Jelení Hory. Cílem byla vzájemná výměna výsledků z výzkumu analýzy služeb a širší spolupráce těchto vysokých škol.

První den konference (4. dubna) probíhala první odborná část konference. Na úvod byly zařazeny přednášky od ing Davida Pastvy z Agentury regionálního rozvoje a paní dr. Syrovátkové z KPE EFTUL. Po odborných přednáškách přišla řada na studenty z EF TUL a UE z Wroclawi – Jelenia Góra. Každá skupina měla deseti minutovou prezentaci, ve které byly představeny výsledky primárního výzkumu jednotlivých okresů Libereckého kraje. Součástí odborného programu byla i prohlídka Basiliky Navštívení Panny Marie s odborným výkladem. Večer byl ve znamení animačních aktivit, které měli na starost studenti z Ekonomické fakulty.

Druhý den konference (5. dubna) se pokračovalo v prezentacích příspěvků studentů. Odborný výklad, který byl z oblasti cestovního ruchu, přednesl ředitel Mezinárodního Centra Duchovní obnovy v Hejnicích PhDr. Jan Heinzl. Na závěr konference se studenti společně vydali na blízkou vyhlídku Poustevníkův kámen, odkud byl krásný pohled na celé Hejnice.

Konference včetně ubytování, stravy, občerstvení, exkurze a sborníku byla plně hrazena z grantových prostředků Evropské unie z Evropského fondu pro regionální rozvoj prostřednictvím Euroregionu Nisa.

Jaroslava Dědková, proděkanka EF TUL