pondělí 11. prosinec 2017   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Kultura > Mezinárodní trienále představuje také práce studentů

Mezinárodní trienále představuje také práce studentů

5-a-to_-my_-bratislava.jpg
Výstava A.TO.MY! – MICRO/MACRO, autorka Vladimíra Labudová, VŠVU Bratislava. Foto Jakub Gulyáš

Pět výstav prací autorů a škol z dvanácti zemí představuje letošní Mezinárodní trienále skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou. Součástí je i výstava studentských prací A.TO.MY!, kterou můžete zhlédnout v univerzitní Galerii N.

Tipem na letní výlet může být návštěva výstav Mezinárodního trienále skla a bižuterie Jablonec 2017, které v Jablonci nad Nisou začalo 24. června a bude na pěti výstavních plochách otevřeno až do podzimu.

„Také letos se Jablonec nad Nisou na několik měsíců změní v místo zaslíbené sklu, bižuterii a šperku. Stálé expozice muzea doplní aktuální výstavy po celém městě věnované užitkovému a dekorativnímu sklu, designu, uměleckému sklu, studentským vizím či high-tech produktům,“ uvedla ředitelka pořádajícího Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou Milada Valečková.

Jednou z výstav je i tradiční mezinárodní přehlídka studentských prací A.TO.MY!, na které jsou zastoupeni svou tvorbou také studenti naší katedry designu fakulty textilní. Výstava je k vidění v univerzitní Galerii N v jablonecké Jehlářské ulici (vedle divadla) do 3. září 2017.

Galerie N je otevřena denně od 10.00 do 12.00 a od 13.00 do 17.00 hodin.

Kromě našich studentů se na výstavě svou prací představují také studenti dvacítky středních a vysokých škol ze Slovenska, Maďarska, Polska, Německa a Bulharska.

V hlavní budově muzea je k vidění výstava Trendy. Design. Produkce, která je ukázkou prací 80 českých i zahraničních sklářských podniků, bižutérních firem a designérských značek, které známe z českého trhu.

Ve stálých expozicích jabloneckého muzea skla a bižuterie je k vidění také výstava Redesign, která představuje výsledek spolupráce jabloneckého muzea se zlínskými studenty.

Expozice Materiál: Sklo návštěvníky seznamuje s technologicky a technicky specifickými a inovativními sklářskými výrobky. Vidět ji můžete v jabloneckém Eurocentru.

Kostel sv. Anny hostí výstavu NO LIMITS, na níž je zastoupena tvorba 25 českých sklářských výtvarníků-pedagogů.

Jablonecké trienále končí 29. října 2017.

-pir-

s použitím TZ Muzea skla a bižuterie v Jablonci n. N.

30.11. 2017

Strojaři budou volit děkana

Volba děkana Fakulty strojní TUL na funkční období 2018-2022 je jediným bodem programu pátého zasedání Akademického senátu Fakulty strojní  TUL, které se koná ve středu 13. listopadu 2017 od 13.00 hodin, v zasedací místnosti ve 4. patře budovy G. Jediným kandidátem na tuto funkci je profesor Petr Lenfeld.  Svůj volební program představil Akademické obci FS TUL ve středu 29. listopadu, kdy odpovídal také na otázky z pléna.