úterý 25. duben 2017   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > O nás

Kudy vedla cesta?

Internetový zpravodaj Technické univerzity v Liberci T-UNI online vznikl v listopadu roku 2001 díky úsilí tehdejších čerstvých absolventů TULky.

Hlavním cílem zpravodaje bylo posílit komunikaci a informační servis uvnitř univerzity. Server přinášel a nadále přináší 24 hodin denně čerstvé informace o tom, co se na TUL děje. Od dubna 2004, kdy se redakce ujala tisková mluvčí univerzity Jaroslava Kočárková, začalo T-UNI fungovat i navenek – jako PR médium Technické univerzity v Liberci.

Obě tyto funkce plní i dnes, navíc v novém kabátě. V dubnu roku 2013, tedy po dvanácti letech, změnilo T-UNI svou tvář. Změnu iniciovalo Oddělení propagace a reklamy TUL, které mezitím na univerzitě vzniklo. Autory vizuální stránky, kterou nyní můžete na adrese tuni.tul.cz listovat, je zlínské kreativní studio Spoj se (www.spoj.se), architekturu zpravodaje navrhli liberečtí Cliquo (www.cliquo.cz).

Zpravodaj změnil i své uspořádání. Čas prověřil, které rubriky má smysl dále spravovat a které se neuchytily nebo našly zázemí jinde. Přeskupení zpravodaje si přímo vynutily i změny v komunikačních možnostech  – zpravodaj se dnes doplňuje s vnitřním informačním rozhraním T-Intra, univerzitním facebookovým profilem: www.facebook.com/TUL.cz, databází videí na Youtube a dalšími kanály.

Základní redakční tandem tvoří tisková mluvčí univerzity Jaroslava Kočárková jaroslava.kocarkova@tul.cz a redaktor Radek Pirkl radek.pirkl@tul.cz. Autory článků jsou také pracovníci i studenti z jednotlivých univerzitních pracovišť. Jejich příspěvky procházejí editačním procesem. Všechny příspěvky jsou signovány (v případě sdělení obecnějšího rázu alespoň šifrou -red-).

Výjimku tvoří sekce Projekty, která je volně přístupná řešitelům evropských projektů z TUL a za jejíž obsah redakce T-UNI nezodpovídá.

T-UNI není uzavřený server, vzhledem k rozmanitosti dění na TUL je otevřený i dalším zájemcům o psaní článků a zpráv. V redakci vítáme také studenty a jejich pohled na věc.

Zásady, kterých se chceme držet:

Redakce T-UNI online si vyhrazuje právo smazat příspěvky v diskuzích a komentářích, které nesouvisí s obsahem komentovaného článku, které jsou vulgární, rasistické, xenofobní, případně obsahují nepodloženou urážku kohokoliv.

Veškeré příspěvky jsou chráněny autorským zákonem. Nebráníme se jejich šíření, ale požadujeme v citaci uvedení odkazu na T-UNI online, případně: TUL.

Jsme otevřeni Vašim námětům a připomínkám. Kontakt do redakce najdete v horní záložce homepage.

Redakce T-UNI online přeje nerušené čtení!