Certifikát z obchodní němčiny WiDaF je mezinárodně uznávaný a přičtou vám ho k dobru při pohovoru především ve větších korporacích. V České republice můžete zkoušku dělat jen na dvou univerzitách a jedna z nich je v Liberci. Mezní termín pro přihlášky je 25. únor.
Zkouška WiDaF (Deutsch als Fremdsprache in der Wirtschaft) testuje znalosti z obchodní němčiny v pracovním prostředí a je nejžádanější zkouškou na pracovním trhu. U pohovoru k ní přihlížejí především větší korporace jako např. Alcatel, Marks & Spencer, Deutsche Bank, France Telecom, AGFA, Air France, Aventis, BMW Group, DEGUSSA, Deloitte a mnoho dalších.
Jedná se o mezinárodní zkoušku s neomezenou platností, kterou roku 1996 vytvořila Německo-francouzská obchodní komora.
Zkouška probíhá formou testu. Počet dosažených bodů rozhodne o jazykové úrovni od A1 po C2 (podle Společného evropského referenčního rámce pro jazyky), která je uchazeči přiznána a kterou dostane zkoušený potvrzenu na certifikátu.
V České republice jsou jenom dvě certifikovaná pracoviště, která mohou odbornou zkoušku WiDaF provádět, jedním z nich je katedra cizích jazyků Ekonomické fakulty TUL.
Nejbližší zkoušku WiDaF katedra vypsala na březen, přihlášku je potřeba odeslat nejpozději do 25. února 2019. Odkaz na přihlášku je zde.
Ke zkoušce se mohou zapsat nejen studenti všech fakult, ale i uchazeči z jiných škol, z firem i z řad široké veřejnosti. Poplatek za mezinárodně uznávanou certifikovanou zkoušku WiDaF činí 2800 korun.
Navíc, pokud student TUL dosáhne alespoň úrovně B2, může mu být zkouška uznána také jako písemná část jazykové zkoušky, kterou studenti skládají zpravidla na konci 6. semestru.
Více informací najdete zde nebo vám je poskytne Helena Neumannová: helena.neumannova@tul.cz.
Kromě zkoušky WiDaF můžete na Technické univerzitě v Liberci skládat certifikovanou zkoušku s mezinárodní platností z odborné angličtiny – TOEIC Listening and Reading. Informace o ní najdete zde.
-pir-
Další články v rubrice

Projekt LIFEPOPWAT získal od Evropské komise titul v sekci cirkulární ekonomika a kvalita života
Projekt LIFEPOPWAT na čištění odpadních vod, které vytékají ze starých skládek pesticidních látek, funguje na lokalitě v Česku a Polsku a čistí toxické vody se skoro 100% účinností. Teď výsledky projektu, který se zrodil na CXI TUL, ocenila...

Blackout na univerzitě, kdo a jak ho řeší?
Páteční celorepublikový blackout prověřil, že na TULce jsme na výpadky proudu dobře připraveni a především to, že tu máme lidi, kteří jdou domů, až když vše zase běží. Přečtěte si, jak to v pátek 4. července pobíhalo z pohledu Oddělení...

Univerzita dostává své technologie na globální trh
Spacáky s nanomembránou značky KWAK se právě v tyto dny dostávají do sítě prodejen Decathlon, největšího světového prodejce sportovního oblečení a vybavení. Membránu spacáků vyvíjeli specialisté z naší katedry hodnocení textilií. Technologie z TUL...