Nový obor připraví studenty na Industry 4.0 i na přicházející technologie

Firmy by je měly ve svých provozech a vývojářských centrech nejraději hned.

Obor Mechatronika, který integruje poznatky z elektroniky, mechaniky, robotiky, informatiky, diagnostiky a automatického řízení, otvírají od nového akademického roku na FM TUL.

Fakulta mechatroniky, informatiky a mezioborových studií TUL (FM) již delší dobu nabízí obor Mechatronika na magisterském stupni v českém i anglickém jazyce. Letos k němu přibyl program bakalářský.

Děkan FM Zdeněk Plíva k tomu říká: „Třebaže primárním smyslem bakalářského stupně na fakultě našeho zaměření je příprava studentů na magisterské studium, jsme si téměř jistí, že už absolventi-bakaláři tohoto programu by našli vzhledem ke svým mezioborovým znalostem velmi dobré uplatnění v praxi, zejména v automobilovém, elektrotechnickém či strojním průmyslu.“

Studenti se přitom zaměří také na ty oblasti, které v současnosti hýbou světem a které se označují pojmem Industry 4.0.

„K podstatným rysům tohoto perspektivního programu patří také problematika aplikace umělé inteligence, interaktivnosti, autonomního chování či chytrých technologií. S nimi jsou spojená témata, jako jsou například internet věcí, nanotechnologie, vytěžování dat, bioinženýrství, bioinformatika a další,“ doplňuje profesor Plíva.

Jedním z témat, na které sylaby nového programu pamatují, je také elekromobilita a na rozdíl od stávajících bakalářských studijních oborů na FM bude součástí studia bakalářského programu Mechatronika také odborná praxe v průmyslové sféře.

Na nový obor se mohou uchazeči hlásit do 30. března 2019, kdy je mezní termín pro přihlášky všech bakalářských oborů na FM TUL. Přihlášku najdete zde.

-pir-