neděle 19. květen 2019   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Události > Vy poběžíte a Anetka uslyší

Vy poběžíte a Anetka uslyší

18813665_10154641205286245_1730943278474658762_n.jpg
Děti dětem. Loni se běželo pro malou Lauru

Charitativní běh ve spolupráci s Nadací Olgy Havlové – Běžím, co můžu, pomůžu – pořádá po šesté studentská organizace Erasmus Student Network při TUL. Běží se v sobotu 4. května a výtěžek ze startovného letos připadne Anetce jako příspěvek na nákup nového kochleárního implantátu, který jí pomůže slyšet.

Výtěžky z předešlých ročníků charitatitvního běhu kolem liberecké přehrady připadly několikrát na  nákup elektrických vozíků pro lidi s pohybovým postižením, loni a předloni účastníci běhu podpořili rehabilitaci malých dětí s dětskou mozkovou obrnou.
Letos bude startovné příspěvkem na nákup nového kochleárnho implantátu pro Anetku, která je neslyšící. Implantát jí sluch částečně navrací.

„V devíti měsících jsme zjistili, že Anetka nereaguje na zvuky. Bylo to krátce po tom, co prodělala zápal plic. Po různých vyšetřeních nám bylo řečeno, že je oboustranně neslyšící. Lékaři zkoumali, zda by mohlo jít o genetickou vadu, ale nepřišli na nic. Nakonec Anetce na levé ucho voperovali implantát,“ vzpomíná maminka Anetky.

Její dcera dnes navštěvuje základní školu zaměřenou na plavání. Je velmi nadaná na sporty a plavání zbožňuje. Nyní potřebuje nový implantát s doplňky přizpůsobenými jejím aktivitám, ten stávající má totiž již desátým rokem a jedná se o velmi starý model.

Zařízení s mikrofonem, bateriemi, nabíječkou a ochrannými kryty je velmi nákladné a rodina i přes snahu na vše našetřit, cílovou sumu ještě nemá.

Účastníci charitativního běhu „Běžím, co můžu, pomůžu“ mohou rodině přispět. Běží se kolem liberecké přehrady, výchozí stanoviště je opět na hlavní pláži. Kategorie jsou uzpůsobeny jak profesionálním, tak hobby běžcům, kratší běhy budou připraveny i pro rodiny s dětmi včetně těch ještě „kočárkových“.

Akce startuje v sobotu 4. května ve 14.00 hodin, hlásit se do kategorií můžete od 11.30 hodin nebo se registrovat online na webu www.bezimpomuzu.cz.

-pir-