Podnětem k založení vlastního podniku by mohlo být setkání s lidmi, kteří se svou firmou prorazili. Přijedou začátkem září k nám na univerzitu na Business Workout. Mezi nimi i Ondřej Homola, který prorazil se svým start-upem v Silicon Valley.
Letní škola podnikání – Business Workout je dobrým snoubením témat ze světa businessu a osobností, kterým se v podnikání dlouhodobě daří.
Na přednáškách a workshopech budou hovořit Marek Pavlík z M.C.Triton, Petr Sluka, zakladatel klubu Cashflow, Martin Kotva ze společnosti Siemens nebo například Dalibor Dědek, zakladatel firmy Jablotron.
Po skypu se k letní škole přidají také Ondřej Homola, zakladatel úspěšného start-upu ze Silicon Valley, a Fin Heikki Immonen, který bude hovořit o start-upovém programu Draft a spolupráci s americkou Nasa.
„Business Workout je zaměřen především na studenty a absolventy všech oborů naší univerzity, ale i na studenty vyšších ročníků středních škol, kteří třeba stále váhají se založením vlastního podniku. Dostane se jim všech informací, které je uvedou do prostředí start-upového podnikání, a to přímo od osobností, které zkušeností start-upu úspěšně prošly nebo se zaměřují na témata se start-upy úzce spjatými,“ říká proděkan ekonomické fakulty Jaroslav Demel a doplňuje, že akce je otevřena také všem akademickým pracovníkům.
Letní škola podnikání se koná ve dnech 1.–4. září v budově G, na Univerzitním náměstí. Začátek je v úterý 1. září ve 13.00 hodin. Zájemci se stále mohou registrovat přes webové stránky sbc-tul.cz, kde najdou také program a další informace o letní škole.
Letní Business Workout pořádá Ekonomická fakulta Technické univerzity v Liberci pod hlavičkou Student Business Clubu. Tato platforma je dobrovolným uskupením lidí, kteří chtějí rozhýbat podnikatelského ducha na naší univerzitě. V rámci Student Business Clubu vyhlásila fakulta loni v prosinci také soutěž studentských start-upů.
„Prostředí univerzity je ideálním místem pro zakládání vlastního podnikání,“ říká Jaroslav Demel. „Setkávají se tu lidé z různých oborů, s dobrými nápady a velkým potenciálem. Potvrzuje nám to i soutěž start-upů. V soutěži je v tuto chvíli sedm týmů, které odevzdaly business model a postupují dál,“ doplňuje. Vyhlášení vítězů soutěže start-upů bude součástí programu veletrhu pracovních příležitostí T-Fórum, který naše univerzita pořádá tradičně v prosinci.
Radek Pirkl
Další články v rubrice

AI ve výrobě účinně pomáhá a CXI zas pomáhá podnikům s implementací AI
Děje se tak v rámci projektu Evropský digitální inovační hub pro Liberecký a Královéhradecký kraj EDIH. Na konferenci Rozjeď AI ve výrobě, která se konala 29. května v iQLANDII, se podělili zástupci několika podniků o své zkušenosti, jak jim Ústav...

Projekt LIFEPOPWAT získal od Evropské komise titul v sekci cirkulární ekonomika a kvalita života
Projekt LIFEPOPWAT na čištění odpadních vod, které vytékají ze starých skládek pesticidních látek, funguje na lokalitě v Česku a Polsku a čistí toxické vody se skoro 100% účinností. Teď výsledky projektu, který se zrodil na CXI TUL, ocenila...
Hydroponie z TUL míří do zoo: Saláty krmí plazy i primáty
Liberecká zoo se inspirovala vědeckým projektem hydroponického pěstování salátů na střeše Technické univerzity v Liberci, který loni úspěšně vedla naše doktorandka Tereza Nalezená. Zeleninu pro část svých zvířat tak bude zoo sama pěstovat ve dvou...