pondělí 11. prosinec 2017   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Události > Lektoři z Britské rady vedou kurz pro naše pedagogy

Lektoři z Britské rady vedou kurz pro naše pedagogy

Angličtina jako zprostředkující jazyk výuky. (1).jpg

Mobility v rámci programu Erasmus+ a internacionalizace univerzity staví před naše pedagogy stále častěji otázku: Jak efektivně vyučovat v angličtině studenty s různou úrovní angličtiny? Pomoci by jim měl týdenní kurz, který vedou specialisté na výuku angličtiny z Britské rady.

Týdenní kurz angličtiny jako jazyka zprostředkovávajícího výuku (English as Medium Instruction – EMI) vytvořila Oxfordská univerzita ve spolupráci s Britskou radou (The British Council)  a úspěšně s ním hostuje na univerzitách po celém světě.

„Je to potřeba, posun směrem k výuce v angličtině je doslova revoluční a je vedle vývoje nových technologií největším tématem pro všechny světové univerzity,“ řekl redakci T-UNI lektor Mark Searle, který pod hlavičkou Britské rady vedl kurzy angličtiny pro vysokoškolské pedagogy na Ukrajině, v Německu, v Maroku, Mexiku, Brazílii a v dalších zemích. Podle průzkumů, na které se Britská rada odvolává, nabízelo v roce 2012 více jak 4.600 evropských vysokoškolských institucí magisterské studium v angličtině, o rok později, v roce 2013, to bylo již 6.400 institucí.

„Také 70 % postgraduálních programů v evropské vysokoškolské sféře se dnes vyučuje v angličtině,“ doplňuje lektorka z Britské rady v Praze Renee Selikowitz.

Oba přijeli vést kurz Academic Teaching Excellence na Technickou univerzitu v Liberci poprvé a poprvé jsou s tímto kurzem také v České republice.

Do kurzu se na naší univerzitě přihlásilo 14 vyučujících, kteří učí Erasmus studenty a ovládají angličtinu minimálně na úrovni B2. Za celý tento týden je čeká celkem 35 hodin intenzivní přípravy na to, jak učit svůj odborný předmět v angličtině. Kurz je vyučujícím hrazen z programu Erasmus+.

Dopoledne jsou vždy cvičení a workshopy s lektory, odpoledne si připravují a prezentují přednášky, ke kterým jim lektoři dávají zpětnou vazbu.

„Když chcete učit odborný předmět v angličtině, nemůžete jenom překládat svůj výklad z mateřského jazyka. Mnohem lepších výsledků dosáhnete, když se naučíte ke svému předmětu a ke svému výkladu přistupovat jinak. A přizpůsobit se musíte také svým studentům, protože ani oni nejsou většinou rodilými anglickými mluvčími. A k tomu chceme účastníky tohoto kurzu inspirovat a vést,“ shrnuje cíl kurzu Mark Searle.

Radek Pirkl

Galerie
30.11. 2017

Strojaři budou volit děkana

Volba děkana Fakulty strojní TUL na funkční období 2018-2022 je jediným bodem programu pátého zasedání Akademického senátu Fakulty strojní  TUL, které se koná ve středu 13. listopadu 2017 od 13.00 hodin, v zasedací místnosti ve 4. patře budovy G. Jediným kandidátem na tuto funkci je profesor Petr Lenfeld.  Svůj volební program představil Akademické obci FS TUL ve středu 29. listopadu, kdy odpovídal také na otázky z pléna.

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Prosinec 2017
Po Út St Čt So Ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
T-intra
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání