čtvrtek 29. červen 2017   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Události > Jak interpretovat migraci?

Jak interpretovat migraci?

Ceuta_border_fence_Wikimedia Commons.jpg
Hranice mezi Evropou a Afrikou. Plot španělské exklávy Ceuta. Zdroj: Wikimedia Commons

Mezinárodní konferenci na toto téma podpořenou Norskými fondy pořádáme na konci dubna. Přednášet u nás bude na 30 sociologů, politologů, psychologů a dalších odborníků z celého světa.

Konferenci Interpreting migration pořádá katedra anglického jazyka Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické TUL. Konference je součástí širšího projektu hrazeného Norskými fondy s názvem Migration: Sociopsychological and Cultural Factors 2017 a klade si za cíl zavést dialog mezi experty z oblasti sociologie, politologie, kulturologických studií, filozofie a dalších humanitních věd nad tématy migrace, menšin a přechodu hranic, které jsou v současné Evropě sledovaným a diskutovaným fenoménem.

„Hlavními řečníky jsou interkulturní psycholog David Lackland Sam z norské University of Bergen, kulturolog Hamid Naficy z americké Northwestern University a literární vědec Bruce Barnhart z norské University of Oslo,“ říká za pořádající katedru anglického jazyka Sándor Klapcsik.

Mezi desítkami dalších řečníků přednesou svůj příspěvek k tématu migrace a hranic v Evropě také historička Kateřina Lozoviuková, geograf Artur Boháč či anglistka Michaela Mudure z naší univerzity.

Konference Interpreting migration se koná Technické univerzitě v Liberci ve dnech 28.–30. dubna.

Zájemci se mohou se svým příspěvkem hlásit do neděle 12. března. Podrobnosti na webu zde.

Radek Pirkl

24.06. 2017

Akademický senát TUL bude volit svého předsedu

Akademický senát TUL bude po dvou neúspěšných pokusech volit svého předsedu na svém zasedání dne 30. června 2017 v 9.00 hodin.  Jednání svolal 1. místopředseda AS TUL David Salač do zasedací místnost IC ( první podzemní podlaží).  Na programu je také volba zbývajících orgánů senátu a určení volební komise pro volbu rektora TUL. Všechna zasedání akademického senátu jsou veřejná.

26.05. 2017

Cena Siemens 2017 – hlaste své práce

Uzávěrka pro přihlášky je 27. listopadu 2017. Přihlaste svou bakalářskou, magisterskou, disertační práci či výzkumný projekt. Více informací a odkaz na přihlášku najdete zde.

Autorům nejlepších prací se letos předá 1.000.000 korun, odměna čeká i na toho, kdo zajímavou práci do soutěže doporučí.

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
T-intra
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání