pondělí 11. prosinec 2017   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Události > Fakulty jednaly o spolupráci se zástupcem českého konzulátu v Kanadě

Fakulty jednaly o spolupráci se zástupcem českého konzulátu v Kanadě

IMG_2132 - kopie.JPG
Jednání na FS. David Müller uprostřed

Fakultu strojní navštívil na konci června David Müller, vedoucí obchodně-ekonomického úseku Generálního konzulátu České republiky v Torontu. Do Liberce přijel společně s Matyášem Pelantem, vedoucím oddělení Amerik Ministerstva průmyslu a obchodu ČR, a Evou Jungmannovou, vedoucí sekce strategických projektů a nových technologií CzechInvestu.

Jednání se kromě děkana fakulty strojní Petra Lenfelda zúčastnil také proděkan ekonomické fakulty Jaroslav Demel.

Diskuze měla několik stěžejních bodů. Především se jednalo o udržení, oživení a rozšíření akademických kontaktů mezi Fakultou strojní TUL a University of Waterloo, resp. Conestoga College Institute of Technology and Advanced Learning.

Důležitým bodem jednání bylo také zahájení a realizace vědecko-výzkumné spolupráce mezi fakultou strojní a českými a kanadskými průmyslovými organizacemi, ať už s budoucí podporou českých agentur, nebo samostatně.

Zúčastněné strany se věnovaly také probíhajícímu jednání o spolupráci mezi Ekonomickou fakultou TUL a Conestoga College – School of Business and Hospitality.

Diskutovalo se také o přípravě a možnosti realizace pilotního projektu na kooperativní vzdělávání.

Profesor Lenfeld věří, že v oblasti výměn studentů s Kanadou, které na fakultě strojní probíhají již od roku 2008, dojde k dalšímu rozvoji spolupráce s partnerskými univerzitami v Kanadě, a to nejenom díky projektu na kreditovou mobilitu, který fakulta strojní letos získala pro realizaci vzájemných studijních i akademických výměn.

V této souvislosti se 21. června v sídle fakulty strojní hovořilo také o možné úzké spolupráci s kanadskými firmami, které mají své dceřinné pobočky v České republice, např. Magnou. Cílem této spolupráce by bylo najít nejen společná témata pro výzkumné projekty, ale rovněž oblasti pro možný co-p našich i kanadských studentů.

Jednalo se rovněž o spolupráci na úrovni politické, a to kraje. Byl nastíněn zájem kraje zorganizovat v budoucnu společné jednání představitelů libereckého a kanadského kraje se zástupci průmyslové sféry Libereckého kraje a provincie Ontario.

Marcela Válková, děkanát FS

redakčně upraveno

Galerie
30.11. 2017

Strojaři budou volit děkana

Volba děkana Fakulty strojní TUL na funkční období 2018-2022 je jediným bodem programu pátého zasedání Akademického senátu Fakulty strojní  TUL, které se koná ve středu 13. listopadu 2017 od 13.00 hodin, v zasedací místnosti ve 4. patře budovy G. Jediným kandidátem na tuto funkci je profesor Petr Lenfeld.  Svůj volební program představil Akademické obci FS TUL ve středu 29. listopadu, kdy odpovídal také na otázky z pléna.

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Prosinec 2017
Po Út St Čt So Ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
T-intra
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání