Pět dnů přednášek českých i zahraničních osobností ze světa businessu, marketingu a start-upů čeká příští týden účastníky 3. ročníku školy podnikání s názvem Business Workout. Jejím závěrem bude studentské česko-finské start-upové utkání.
Úvodní den školy podnikání v pondělí 18. září bude patřit zahraničním hostům. Pozvání přijali Iouri Kotorov z Karelia University of Applied Sciences, Marco Rösler z dresden|exist a Philip Clegg, který vede start-upové aktivity studentů a absolventů partnerské Univerzity v Huddersfieldu realizované v The Duke of York Young Entrepreneur Centre.
Pondělní přednášky zahraničních hostů se konají v rámci projektu Efektivní proces transferu technologií na Technické univerzitě v Liberci.
Z českých hostů uslyšíme Filipa Gröschla z DHL, Tomáše Holomouckého z DB Schenker, Jana Davídka z Biano/Miton či profesora Davida Lukáše z naší katedry netkaných textilií a nanovlákenných materiálů.
Hovořit se bude o marketingu start-up projektu, o Innovation pipeline, o tom, jak dostat na trh nano, či o start-upech v oblasti last mile logistiky.
Pětidenní škola podnikání letos s tématem start-upy a technologie je otevřena všem zájemcům nejen o problematiku start-upů, a to především z řad studentů a absolventů celé TUL. Přednášky hostů z praxe jsou také součástí know-how podpory pro účastníky již třetího kola soutěže O nejlepší start-up TUL. Tu opět vyhlásil Student Business Club při Ekonomické fakultě TUL.
Jedné z přednášek se proto ujme náš student Martin Skalník, který se svým pouzdrem pro aktivní běžce Binder vyhrál soutěž o nejlepší univerzitní start-up loni. Pohovoří o tom, jak dokázal svůj projekt za půl roku od vítězství v soutěži posunout směrem k realizaci.
„Pokud našim studentům chybí ve výuce větší propojení s praxí, informace opřené o manažerské zkušenosti a podnikatelské příběhy, pokud žádají smysluplné nasměrování své energie, i pokud třeba sní o svém byznysu, Business Workout prostě nesmí propásnout,“ zve za organizátory proděkan ekonomické fakulty Jaroslav Demel.
Také závěrečný den školy podnikání se ponese v soutěžním duchu. V pátek 22. září svedou čeští studenti na dálku online bitvu o nejlepší start-up projekt se svými finskými protějšky z Karelia University of Applied Sciences.
Třetí Škola podnikání – Business Workout – se koná od 18. 9. do 22. září 2017 v seminární místnosti ve 4. patře budovy L. Program a harmonogram najdete v příloze.
Radek Pirkl
Další články v rubrice

Studenti připravili vlastní software pro přednášku softwarového aktivisty Stallmana
Americká legenda, která je zakladatelem svobodného softwarového projektu GNU, Richard Stallman si během svého turné po Evropě udělal zastávku také na naší univerzitě. Příprava jeho přednášky byla velmi netradiční. Stallman je známý tím, že...

Projekt LIFEPOPWAT získal od Evropské komise titul v sekci cirkulární ekonomika a kvalita života
Projekt LIFEPOPWAT na čištění odpadních vod, které vytékají ze starých skládek pesticidních látek, funguje na lokalitě v Česku a Polsku a čistí toxické vody se skoro 100% účinností. Teď výsledky projektu, který se zrodil na CXI TUL, ocenila...

Nápad a 3D tisk: Soutěž, kde studenti tvoří a překvapují
Model rozvodů spalovacího motoru, interaktivní rostlinná buňka nebo elektrické vypínače propojené s miniaturou domku. To jsou oceněné nápady, které za pomoci 3D tisku zhmotnili středoškoláci přihlášení do soutěže o nejlepší 3D tiskový výukový...