středa 20. září 2017   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Události > Student Business Club zve na školu podnikání

Student Business Club zve na školu podnikání

Kulatý stůl 013.jpg
Loni se o své zkušenosti podělil například Radek Janalík z McDonald's

Pět dnů přednášek českých i zahraničních osobností ze světa businessu, marketingu a start-upů čeká příští týden účastníky 3. ročníku školy podnikání s názvem Business Workout. Jejím závěrem bude studentské česko-finské start-upové utkání.

Úvodní den školy podnikání v pondělí 18. září bude patřit zahraničním hostům. Pozvání přijali Iouri Kotorov z Karelia University of Applied Sciences, Marco Rösler z dresden|exist a Philip Clegg, který vede start-upové aktivity studentů a absolventů partnerské Univerzity v Huddersfieldu realizované v The Duke of York Young Entrepreneur Centre.

Pondělní přednášky zahraničních hostů se konají v rámci projektu Efektivní proces transferu technologií na Technické univerzitě v Liberci.

Z českých hostů uslyšíme Filipa Gröschla z DHL, Tomáše Holomouckého z DB Schenker, Jana Davídka z Biano/Miton či profesora Davida Lukáše z naší katedry netkaných textilií a nanovlákenných materiálů.

Hovořit se bude o marketingu start-up projektu, o Innovation pipeline, o tom, jak dostat na trh nano, či o start-upech v oblasti last mile logistiky.

Pětidenní škola podnikání letos s tématem start-upy a technologie je otevřena všem zájemcům nejen o problematiku start-upů, a to především z řad studentů a absolventů celé TUL. Přednášky hostů z praxe jsou také součástí know-how podpory pro účastníky již třetího kola soutěže O nejlepší start-up TUL. Tu opět vyhlásil Student Business Club při Ekonomické fakultě TUL.

Jedné z přednášek se proto ujme náš student Martin Skalník, který se svým pouzdrem pro aktivní běžce Binder vyhrál soutěž o nejlepší univerzitní start-up loni. Pohovoří o tom, jak dokázal svůj projekt za půl roku od vítězství v soutěži posunout směrem k realizaci.

„Pokud našim studentům chybí ve výuce větší propojení s praxí, informace opřené o manažerské zkušenosti a podnikatelské příběhy, pokud žádají smysluplné nasměrování své energie, i pokud třeba sní o svém byznysu, Business Workout prostě nesmí propásnout,“ zve za organizátory proděkan ekonomické fakulty Jaroslav Demel.

Také závěrečný den školy podnikání se ponese v soutěžním duchu. V pátek 22. září svedou čeští studenti na dálku online bitvu o nejlepší start-up projekt se svými finskými protějšky z Karelia University of Applied Sciences.

Třetí Škola podnikání – Business Workout – se koná od 18. 9. do 22. září 2017 v seminární místnosti ve 4. patře budovy L. Program a harmonogram najdete v příloze.

Radek Pirkl

12.09. 2017

Akademický senát začne přijímat přihlášky kandidátů na rektora TUL

Od pátku 15. září do 29. září do 12.00 hodin bude volební komise Akademického senátu TUL přijímat náležité dokumenty a přihlášky kandidátů na rektora Technické univerzity v Liberci.  Listinu kandidátů zveřejní volební komise v pátek 29. září po 14.00 hodině.  Kandidáti se představí na shromáždění akademické obce 10. října. Dne 16. října proběhne společné zasedání Akademického senátu a Vědecké rady TUL. O tom, kdo zasedne do rektorského křesla, budou senátoři rozhodovat při volbách v úterý 24. října 2017. Volby na kandidáty na rektora vyhlásil Akademický senát TUL dne 20. června 2017, protože současnému rektorovi Zdeňku Kůsovi končí druhé volební období k 31. lednu 2018.