pátek 24. listopad 2017   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Události > Student Business Club zve na školu podnikání

Student Business Club zve na školu podnikání

Kulatý stůl 013.jpg
Loni se o své zkušenosti podělil například Radek Janalík z McDonald's

Pět dnů přednášek českých i zahraničních osobností ze světa businessu, marketingu a start-upů čeká příští týden účastníky 3. ročníku školy podnikání s názvem Business Workout. Jejím závěrem bude studentské česko-finské start-upové utkání.

Úvodní den školy podnikání v pondělí 18. září bude patřit zahraničním hostům. Pozvání přijali Iouri Kotorov z Karelia University of Applied Sciences, Marco Rösler z dresden|exist a Philip Clegg, který vede start-upové aktivity studentů a absolventů partnerské Univerzity v Huddersfieldu realizované v The Duke of York Young Entrepreneur Centre.

Pondělní přednášky zahraničních hostů se konají v rámci projektu Efektivní proces transferu technologií na Technické univerzitě v Liberci.

Z českých hostů uslyšíme Filipa Gröschla z DHL, Tomáše Holomouckého z DB Schenker, Jana Davídka z Biano/Miton či profesora Davida Lukáše z naší katedry netkaných textilií a nanovlákenných materiálů.

Hovořit se bude o marketingu start-up projektu, o Innovation pipeline, o tom, jak dostat na trh nano, či o start-upech v oblasti last mile logistiky.

Pětidenní škola podnikání letos s tématem start-upy a technologie je otevřena všem zájemcům nejen o problematiku start-upů, a to především z řad studentů a absolventů celé TUL. Přednášky hostů z praxe jsou také součástí know-how podpory pro účastníky již třetího kola soutěže O nejlepší start-up TUL. Tu opět vyhlásil Student Business Club při Ekonomické fakultě TUL.

Jedné z přednášek se proto ujme náš student Martin Skalník, který se svým pouzdrem pro aktivní běžce Binder vyhrál soutěž o nejlepší univerzitní start-up loni. Pohovoří o tom, jak dokázal svůj projekt za půl roku od vítězství v soutěži posunout směrem k realizaci.

„Pokud našim studentům chybí ve výuce větší propojení s praxí, informace opřené o manažerské zkušenosti a podnikatelské příběhy, pokud žádají smysluplné nasměrování své energie, i pokud třeba sní o svém byznysu, Business Workout prostě nesmí propásnout,“ zve za organizátory proděkan ekonomické fakulty Jaroslav Demel.

Také závěrečný den školy podnikání se ponese v soutěžním duchu. V pátek 22. září svedou čeští studenti na dálku online bitvu o nejlepší start-up projekt se svými finskými protějšky z Karelia University of Applied Sciences.

Třetí Škola podnikání – Business Workout – se koná od 18. 9. do 22. září 2017 v seminární místnosti ve 4. patře budovy L. Program a harmonogram najdete v příloze.

Radek Pirkl

21.11. 2017

Kandidát na děkana FS se představí akademické obci

Akademický senát FS a vedení FS TUL zve členy Akademické obce FS TUL na shromáždění, které se bude konat ve středu 29. listopadu 2017 od 12.30 hodin v posluchárně G 315.  Profesor Petr Lenfeld, který je jediným kandidátem na funkci děkana fakulty strojní, představí svoji vizi o fungování fakulty pro volební období 2018-2022. Prostor bude i pro diskuzi. Volební program prof. Lenfelda čtěte zde.

23.10. 2017

Cena Siemens 2017 – hlaste své práce

Uzávěrka pro přihlášky je 27. listopadu 2017. Přihlaste svou bakalářskou, magisterskou, disertační práci či výzkumný projekt. Více informací a odkaz na přihlášku najdete zde.

Autorům nejlepších prací se letos předá 1.000.000 korun, odměna čeká i na toho, kdo zajímavou práci do soutěže doporučí.