Seminář s názvem Moderní metody rozpoznávání a zpracování obrazových informací, Kulatý stůl k problematice technického vzdělávání a zasedání Průmyslové rady FM pořádá v úterý 19. září fakulta mechatroniky, informatiky a mezioborových studií.
Hlavním cílem pátého ročníku odborného semináře je vytvoření příležitosti k setkání odborníků a zájemců o problematiku počítačového zpracování obrazu pro náročné průmyslové aplikace a seznámení se s některými zajímavými konkrétními technickými a programovými řešeními.
Seminář začíná v úterý 19. září v 9.00 hodin v budově G 312 (budova G, 3. patro, Univerzitní náměstí). Tématy budou Human Presence Detection, 3D kamerová měření, Měření barevného odstínu světlovodičů automobilového reflektoru a mnoho dalších. Program a odkaz na registrační formulář najdete zde.
O hodinu později zahájí ve vedlejší posluchárně G 313 děkan fakulty mechatroniky, informatiky a mezioborových studií Zdeněk Plíva druhý Kulatý stůl k problematice technického vzdělávání. Svou účast potvrdilo již 17 zástupců firem a středních škol. V úvodu vyhlásí děkan partnery fakulty pro školní rok 2017/2018. Hlavními partnery fakulty jsou v současné době firmy ČEZ a ŠKODA AUTO, partnery fakulty jsou firmy Preciosa, INISoft a německá firma Digades.
„Následovat budou vyzvané přednášky, slova se ujme ředitel Elektrotechnické asociace ČR Jan Prokš a Iva Prokopová ze Škoda Auto. Poté je na programu volná diskuze k nastoleným tématům, například praktické zkušenosti z přímé spolupráce škol a firem při vzdělávání, s konkrétními formami spolupráce, podporou mimoškolních aktivit žáků a studentů atd.,“ říká k programu kulatého stolu děkan Zdeněk Plíva.
Třetím významným bodem úterního programu na fakultě mechatroniky, informatiky a mezioborových studií je zasedání Průmyslové rady FM, na kterém budou představeny nově připravované prakticky zaměřené studijní programy, které fakulta chystá akreditovat v roce 2018.
-red-
Další články v rubrice

Sekce defense je strategická také pro TUL. Vystavovali jsme na veletrhu IDET 2025
Autonomní platformu pro dopravu nákladu ve složitém terénu a nanopistoli jsme představili na největším tuzemském veletrhu obranné a bezpečností techniky IDET 2025 na brněnském výstavišti.

Studenti připravili vlastní software pro přednášku softwarového aktivisty Stallmana
Americká legenda, která je zakladatelem svobodného softwarového projektu GNU, Richard Stallman si během svého turné po Evropě udělal zastávku také na naší univerzitě. Příprava jeho přednášky byla velmi netradiční. Stallman je známý tím, že...

AI ve výrobě účinně pomáhá a CXI zas pomáhá podnikům s implementací AI
Děje se tak v rámci projektu Evropský digitální inovační hub pro Liberecký a Královéhradecký kraj EDIH. Na konferenci Rozjeď AI ve výrobě, která se konala 29. května v iQLANDII, se podělili zástupci několika podniků o své zkušenosti, jak jim Ústav...