FM pořádá kulatý stůl, seminář a průmyslovou radu

Kulatý stůl 092.jpg
Plaketu hlavního partnera fakulty loni převzal z rukou děkana Zdeňka Plívy Pavel Puff z ČEZ, a.s.

Seminář s názvem Moderní metody rozpoznávání a zpracování obrazových informací, Kulatý stůl k problematice technického vzdělávání a zasedání Průmyslové rady FM pořádá v úterý 19. září fakulta mechatroniky, informatiky a mezioborových studií.

Hlavním cílem pátého ročníku odborného semináře je vytvoření příležitosti k setkání odborníků a zájemců o problematiku počítačového zpracování obrazu pro náročné průmyslové aplikace a seznámení se s některými zajímavými konkrétními technickými a programovými řešeními.

Seminář začíná v úterý 19. září v 9.00 hodin v budově G 312 (budova G, 3. patro, Univerzitní náměstí). Tématy budou Human Presence Detection, 3D kamerová měření, Měření barevného odstínu světlovodičů automobilového reflektoru a mnoho dalších. Program a odkaz na registrační formulář najdete zde.

O hodinu později zahájí ve vedlejší posluchárně G 313 děkan fakulty mechatroniky, informatiky a mezioborových studií Zdeněk Plíva druhý Kulatý stůl k problematice technického vzdělávání. Svou účast potvrdilo již 17 zástupců firem a středních škol. V úvodu vyhlásí děkan partnery fakulty pro školní rok 2017/2018. Hlavními partnery fakulty jsou v současné době firmy ČEZ a ŠKODA AUTO, partnery fakulty jsou firmy Preciosa, INISoft a německá firma Digades.

„Následovat budou vyzvané přednášky, slova se ujme ředitel Elektrotechnické asociace ČR Jan Prokš a Iva Prokopová ze Škoda Auto. Poté je na programu volná diskuze k nastoleným tématům, například praktické zkušenosti z přímé spolupráce škol a firem při vzdělávání, s konkrétními formami spolupráce, podporou mimoškolních aktivit žáků a studentů atd.,“ říká k programu kulatého stolu děkan Zdeněk Plíva.

Třetím významným bodem úterního programu na fakultě mechatroniky, informatiky a mezioborových studií je zasedání Průmyslové rady FM, na kterém budou představeny nově připravované prakticky zaměřené studijní programy, které fakulta chystá akreditovat v roce 2018.

-red-