pondělí 11. prosinec 2017   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Události > FM pořádá kulatý stůl, seminář a průmyslovou radu

FM pořádá kulatý stůl, seminář a průmyslovou radu

Kulatý stůl 092.jpg
Plaketu hlavního partnera fakulty loni převzal z rukou děkana Zdeňka Plívy Pavel Puff z ČEZ, a.s.

Seminář s názvem Moderní metody rozpoznávání a zpracování obrazových informací, Kulatý stůl k problematice technického vzdělávání a zasedání Průmyslové rady FM pořádá v úterý 19. září fakulta mechatroniky, informatiky a mezioborových studií.

Hlavním cílem pátého ročníku odborného semináře je vytvoření příležitosti k setkání odborníků a zájemců o problematiku počítačového zpracování obrazu pro náročné průmyslové aplikace a seznámení se s některými zajímavými konkrétními technickými a programovými řešeními.

Seminář začíná v úterý 19. září v 9.00 hodin v budově G 312 (budova G, 3. patro, Univerzitní náměstí). Tématy budou Human Presence Detection, 3D kamerová měření, Měření barevného odstínu světlovodičů automobilového reflektoru a mnoho dalších. Program a odkaz na registrační formulář najdete zde.

O hodinu později zahájí ve vedlejší posluchárně G 313 děkan fakulty mechatroniky, informatiky a mezioborových studií Zdeněk Plíva druhý Kulatý stůl k problematice technického vzdělávání. Svou účast potvrdilo již 17 zástupců firem a středních škol. V úvodu vyhlásí děkan partnery fakulty pro školní rok 2017/2018. Hlavními partnery fakulty jsou v současné době firmy ČEZ a ŠKODA AUTO, partnery fakulty jsou firmy Preciosa, INISoft a německá firma Digades.

„Následovat budou vyzvané přednášky, slova se ujme ředitel Elektrotechnické asociace ČR Jan Prokš a Iva Prokopová ze Škoda Auto. Poté je na programu volná diskuze k nastoleným tématům, například praktické zkušenosti z přímé spolupráce škol a firem při vzdělávání, s konkrétními formami spolupráce, podporou mimoškolních aktivit žáků a studentů atd.,“ říká k programu kulatého stolu děkan Zdeněk Plíva.

Třetím významným bodem úterního programu na fakultě mechatroniky, informatiky a mezioborových studií je zasedání Průmyslové rady FM, na kterém budou představeny nově připravované prakticky zaměřené studijní programy, které fakulta chystá akreditovat v roce 2018.

-red-

30.11. 2017

Strojaři budou volit děkana

Volba děkana Fakulty strojní TUL na funkční období 2018-2022 je jediným bodem programu pátého zasedání Akademického senátu Fakulty strojní  TUL, které se koná ve středu 13. listopadu 2017 od 13.00 hodin, v zasedací místnosti ve 4. patře budovy G. Jediným kandidátem na tuto funkci je profesor Petr Lenfeld.  Svůj volební program představil Akademické obci FS TUL ve středu 29. listopadu, kdy odpovídal také na otázky z pléna.