pátek 06. prosinec 2019   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Události > Kosmický tábor – Společně do vesmíru

Kosmický tábor – Společně do vesmíru

sts105-707-022.jpg
Na oběžné dráze je již dvacet let – ISS. Foto: NASA

Mezinárodní kosmický tábor má na programu besedu s kosmonautem i přímé spojení s Mezinárodní vesmírnou stanicí. Konat se bude od 14. do 21. července 2018 v areálu Technické univerzity v Liberci a stále je možné se na něj přihlásit. Vrchoné akce programu budou přístupné široké veřejnosti.

Pro účastníky ve věku 12–16 let je připraven vzdělávací program: základy satelitního snímkování Země, navigační systém GLONASS, stavba létajících modelů raket, škola dronů a projektová kancelář pro uměleckou interpretaci astrologických fotografií a snímků vesmíru.

Během 1. mezinárodní letní kosmické školy Společně do vesmíru se účastníci také setkají s ruským kosmonautem Sergejem Avdějevem, který do roku 2005 držel světový rekord v délce pobytu ve vesmíru – 747 dní, a který celkem strávil více jak 42 hodin v otevřeném vesmíru. Beseda se koná ve středu 18. července od 16.00 hodin v IQ Landii a je zdarma přístupná široké veřejnosti.

Dalším vrcholem programu školy Společně do vesmíru je přímé spojení s Mezinárodní vesmírnou stanicí (ISS). Videokonference se bude konat v aule Technické univerzity v Liberci (budova G, Univerzitní náměstí) a bude přístupná široké veřejnosti. Termín organizátoři upřesní během táborového týdne. Dozvědět se ho můžete ze záložky "kalendář" na T-UNI, kam pozvánku na videokonferenci ihned po ujasnění termínu zařadíme.

V pátek 20. července se pak na univerzitním sportovišti na Harcově uskuteční mezinárodní soutěž modelů raket, které během letní školy účastníci tábora vytvořili. I tato část programu je volně přístupná všem zájemcům, termín také upřesníme v kalendáři na T-UNI.

Účastníky také čekají sportovní aktivity, výlety, exkurze po památkách a návštěva IQLandie.

Cena týdenní letní školy je 3000 korun, zahrnuje ubytování, stravování, vstupy, kulturní a sportovní programy, odborné lektory. Tábor bude probíhat v prostorách Technické univerzity v Liberci. Účastníci budou ubytovaní na kolejích a budou se stravovat 5x denně v menze.

Tábor spolupořádají ruská společnost RISKAT, státní korporace pro kosmické aktivity Roskosmos, Rusko-česká smíšená obchodní komora a Agentura Essential Communication.

Stále jsou volná místa: hlásit se můžete u Zuzany Sommerové na emailu sommerova@esscom.cz nebo na telefonu +420 777 919 942.

-red-

Možná Vás bude zajímat
Společně do vesmíru na facebooku
Galerie

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání