Business Workout 2018 se opět zaměřuje na start-upy a přivede přímo před studenty ty, kteří se svými vizemi v byznysu uspěli a stále výborně prospívají. Např. Roberta Brazzaleho z Gran Moravia nebo Leona Jakimiče z Lasvitu. Hlásit se můžete už jen do tohoto pátku.
Ekonomická fakulta Technické univerzity v Liberci pořádá letní školu tohoto typu už po čtvrté. Letos v termínu 17.–21. září 2018. Zaměřuje je na start-upy, protože poslední čtyři roky se v rámci Student Business Clubu koná pro všechny studenty a absolventy univerzity také soutěž o nejlepší start-up TUL.
Soutěž se v létě nachází vždy v polovině a letní Business Workout má týmům, které se jí účastní, pomoci udržet motivaci k dotažení svého business modelu až do konce. V soutěži je v tuto chvíli třináct týmů. Business Workout ale může být prospěšný a je otevřený všem zájemcům z řad studentů, absolventů a zaměstnanců univerzity, kteří třeba uvažují o tom, že by rozjeli své podnikání.
Letní workout každoročně přivádí před studenty zkušené lidi z praxe. V minulých ročnících k nim hovořil třeba Tomáš Hodboď, který v současnosti mimo jiné vede Domodi.cz nebo designér skla Rony Plesl. Letos to budou neméně zajímaví hosté.
Sýrový magnát Roberto Brazzale z Gran Moravia, Luboš Malý, který je globálním project leaderem v LEGO a zároveň podnikatelem v Red Button, a hovořit bude také Leon Jakimič ze společnosti Lasvit. Setkání s těmito speakery připadne na čtvrtek 20. září odpoledne.
Letní škola podnikání si od svého začátku před čtyřmi lety klade za cíl také nabídnout svým účastníkům pohledy za horizonty blízkých břehů českého byznysu. Proto středu 19. září stráví účastníci v Libereckém podnikatelském inkubátoru Lipo.ink, kde s Heikki Immonenem z finské Karelia University of Applied Science proberou mimo jiné start-upový projekt NASA zaměřený na kolonizaci Marsu. Dozví se tu také od Milana Pátka a Magdaleny Tarkiewicz o technologickém transferu na TU Dresden a o novém spin-offu, který z drážďanské školy vzešel. Budou se také moci na místě seznámit s reálně inkubovanou firmou HARDWARIO.
„Aby se česká složka do mezinárodní zapojila více než jen jako posluchači mluvených slov, připravili jsme na pátek malý hackathon, který bude organizován finskými kolegy z partnerské Karelia University of Applied Science. Čeští studenti tak budou mít možnost se na několik hodin přenést do prostředí finské univerzity a vyzkoušet si třeba i trochu jiný přístup k rozvíjení inovativního myšlení,“ Jaroslav Demel, za tým pořadatelů Business Workoutu a proděkan Ekonomické fakulty TUL.
Kompletní program Business Workoutu 2018 na Technické univerzitě v Liberci najdete zde.
Registrovat se můžete do pátku 14. září zde.
Radek Pirkl
Další články v rubrice
Rektor Brzezina zapálí svíčku za oběti holocaustu
Na 27. ledna připadá Mezinárodní den památky obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti, letos si navíc připomínáme 80 let od konce 2. světové války. Velvyslanectví státu Izrael v ČR se rozhodlo propojit obě vzpomínky v symbolickém...
Unikátní soutěž ve 3D tisku ovládly modely motorů
Sestava modelů synchronního a asynchronního motoru získala první místo v soutěži o nejlepší výukový model z oblasti techniky nebo přírodních věd zhotovený 3D tiskem, kterou potřetí uspořádala Fakulta strojní TUL. Vítězný tým z SPŠ Česká Lípa...
Naše vědkyně je laureátkou prestižní matematické ceny
Jana Boháčová z Katedry matematiky Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické TUL (KMA) získala Cenu prof. Babušky v oblasti počítačových věd – tedy v oborech počítačová mechanika, počítačová analýza a numerická matematika. Cenu ve 31. ročníku...