Z Berlína veze Cenu publika

Markéta.jpg
Markétin (druhá zprava) nápad a výzkum ocenilo mezinárodní auditorium. Foto: Kay Herschelmann/Falling Walls

Je to od Markéty Klíčové hezký dárek k padesátinám katedry netkaných textilií a nanovlákenných materiálů, na které vyvíjí nanovlákenné náplasti pro zlepšení hojení tlustého střeva po jeho operaci. Právě s tímto výzkumem uspěla na včerejší mezinárodní konferenci Falling Walls a odváží si z Berlína Cenu publika.

Katedra netkaných textilií a nanovlákenných materiálů Fakulty textilní TUL oslavuje svých 50 let existence právě dnes. Důvod k oslavám bude tedy dvojnásobný. O přední místa v soutěži nápadů, které posouvají hranice a boří zdi, se včera v Berlíně ucházela asi stovka mladých vědeckých talentů z celého světa. Těchto sto finalistů se rekrutovalo z asi 3000 lidí.

O ceně publika "Innovator of the Year Audience Choice Award" rozhodovalo auditorium přímo v Berlíně, ale přes online hlasování i lidé ze všech koutů světa.

"Je to úžasný pocit a jsem vděčná, že se mi podařilo celou problematiku srozumitelně přiblížit publiku z celého světa a že se to lidem líbilo a dali mi k tomu takovou krásnou zpětnou vazbu," píše pro T-UNI Markéta stále z Berlína, kde konference Falling Walls dnes pokračuje přednáškami světových vědeckých špiček.

"Nesmírně si vážím toho, že tuto cenu vezu domů! Těším se, až to s rodinou a kolegy oslavíme," dodává.

Markétě gratulujeme!

O jejím výzkumu můžete číst více zde.

-red-