Chceš otevřenou laboratoř 3D tisku? Vyplň anketu

Bral bys takovou laboratoř všemi deseti?

Laboratoř, kde budeš mít 3D tiskárnu, 3D skenery a gravírovací laser volně k použití, může už brzy vzniknout i na TULce. Vyplň krátkou anketu. Tým lidí, který chce laboratoř zřídit, tak bude vědět, jestli je o ni zájem a jakou technikou laboratoř vybavit.

Řada univerzit si uvědomuje, že 3D tisk a další technologie řízené počítači nesou pro studenty napříč obory velký potenciál a mnohdy nabízí řešení, která by studenty ani nenapadla. Proto budují tzv. otevřené laboratoře vybavené nejen 3D tiskárnami, ale také 3D skenery, laserovými plotry, šicími/vyšívacími stroji, zkrátka CAD (computer-aided design) systémy, aby tyto moderní technologie přiblížily co největšímu okruhu zájemců.

Na Technické univerzitě v Liberci se skupinka nadšenců rozhodla pokusit se pod hlavičkou TUL obdobnou laboratoř vybudovat.

Na počátku potřebují vědět, zda nežijí jen v názorové bublině a zda je o takovou otevřenou laboratoř zájem.

Kdo ze studentů i zaměstnanců naší univerzity má zájem o otevřenou laboratoř, může k jejímu vzniku přispět vyplněním krátké ankety zde.

Anketa má čtyři otázky a ptá se i na vybavení, které byste v laboratoři uvítali. Nezapomeňte vyplnit, na jaké fakultě studujete nebo pracujete.

Pro inspiraci se můžete podívat, jak obdobné moderní otevřené laboratoře fungují jinde.

Třeba strojLAB nebo FabLab v Brně nebo Fajna Dílna v Ostravě.

-red-