Dětská univerzita uzavírá registrace v neděli 15. září

Kyberrobot 2017_soutěž_foto Lubomír Slavík (6).jpg
Roboti z dílny nejmladších konstruktérů a programátorů. Foto: Lubomír Slavík

Pro školáky a studenty od 8. tříd a tercií výše nabízí Dětská univerzita komplexně zaměřené studium v oblasti přírodních nebo technických věd. Mladší žáci se mohou stále hlásit na celoroční kurz Programování LEGO robotů pro 5.–7. třídu ZŠ.

Klasické ucelené studium Dětské univerzity dává na výběr ze dvou studijních proudů: Přírodní vědy (nanomateriály, mikrobiologie a medicína) a Technické vědy (robotika, mikroelektronika, 3D strojírenské technologie atd.).

Výuka začíná v sobotu 21. září 2019 na Technické univerzitě v Liberci.

Odkaz na registraci a všechny potřebné organizační informace najdete zde.

Mladší žáci ze základních škol se mohou hlásit do kurzu Programování LEGO robotů, který je určen pro děti z 5. až 7. tříd ZŠ.

Kurz je rozdělen na dvě skupiny, výuka začíná 15., resp. 22. září 2019.

Podrobnosti o kurzu a přihlášku najdete zde.

Dětská univerzita je úspěšný projekt Technické univerzity v Liberci na podporu zájmu nejmladších generací o technické a přírodovědné obory. Žáci základních škol a studenti středních škol se během dvou semestrů důvěrně seznámí s formou vysokoškolského studia. Při imatrikulacích dostanou indexy, získávají za svou práci zápočty a své studium směřují k vypracování a obhájení závěrečného projektu. Úspěšní absolventi dostanou při promocích diplom o absolvování studia. Letos v září spouštíme jubilejní desátý ročník Dětské univerzity při TUL.

-pir-