Veletrh T-Fórum. Příležitost pro studenty

Již sedmnáctý ročník veletrhu pracovních příležitostí T-Fórum dnes v prostorách menzy v Husově ulici navštívily stovky studentů.

Své nabídky práce, stáže a další možnosti spolupráce například při vypracovávání diplomových či bakalářských prací dnes na veletrhu představily mimo jiné společnosti Bosch Diesel s.r.o, ČEZ, a.s, Škoda Auto a.s. nebo Preciosa, a.s. Celkem za studenty přijelo 36 společností.

Jaké byly ohlasy studentů?

„Za půl roku skončím školu, budu inženýr, tak se chci podívat, jaké konkrétní pracovní nabídky od firem můžu dostat,“ uvedl Andrej, student Kybernetiky na fakultě strojní. Při studiu si vybral zaměření na automatizce, zajímá ho proto pozice programátora robotů nebo IT Consulting.

„Se spolužáky jsme se firem hodně ptali na možnosti vypracování diplomek. Uvítala bych tu ale více společností zaměřených na mezinárodní obchod. Mám ale vizitky a každý kontakt se hodí. Když potom na číslo, které dostanete osobně, zavoláte, spíš se setkáte se vstřícným přístupem,“ shrnula Kateřina, studentka ekonomické fakulty.

„Čekala bych od některých firem lepší prezentaci. Když jsem přišla ke stánku a zeptala se, co tu studentům nabízíte, tak bylo vidět, že jsem je někdy zaskočila,“ svěřuje se Petra z 5. ročníku ekonomické fakulty.

Veletrh T-Fórum pořádá pobočka studentské organizace IAESTE při Technické univerzitě v Liberci. Na organizaci se podílí také studenti a pracovníci katedry vozidel a motorů FS TUL. Patří k největším personalistickým akcím v regionu.

Prvního ročníku veletrhu T-Fórum se zúčastnilo jen sedm firem, postupně návštěvnost vzrostla až na osm desítek firem. Následně vlivem hospodářské krize zájem vystavovatelů upadal, v posledních letech se však veletrh těší u firem opět značné oblibě. Na loňském ročníku mohli studenti vybírat z nabídek 40 společností.

Ty se kromě stánku v prostorách menzy studentům tradičně představují také v krátkých prezentacích, letos se prezentace konaly v bloku od 11.00 do 14.00 hodin v posluchárně F-03.

„Co se týká zde přítomných firem, tak ty jednoznačně postrádají angličtinu. Především u strojařů. Zaznamenali jsme i tady případy, kdy kvalifikovaný student nedostal příležitost ve firmě právě kvůli nedostatečné úrovni angličtiny,“ doplňuje za organizátory Ondřej Dráb z katedry vozidel a motorů FS TUL.

Radek Pirkl