Představili jsme se doma na Educe i na Gaudeamu v Nitře

Na výběr má u nás šest fakult a jeden vysokoškolský ústav.

Dva souběžné veletrhy vzdělávání nám dávají možnost oslovit širší spektrum zájemců o studium.

Evropský veletrh pomaturitního vzdělávání Gaudeamus Nitra se konal ve dnech 15. a 16. října a Educa MyJob Liberec ve dnech 16.–18. října.

Oba veletrhy, ač se konají ve stejné době, se z hlediska poptávky po studiu na naší univerzitě dobře doplňují.

„Návštěvníky našeho stánku zajímaly nejvíce informace o fakultě přírodovědně-humanitní a pedagogické a o ekonomické fakultě,“ říká Denisa Moravcová z referátu pro studium a vzdělávání po skončení liberecké Educy, kde na našem stánku po tři dny zodpovídala zájemcům dotazy o možnosti studia na Technické univerzitě v Liberci.

„V Nitře byl velký zájem o studium architektury a opravdu mnoho návštěvníků se ptalo na studium na ústavu zdravotnických studií a také na fakultě textilní,“ shrnuje ze své bezprostřední zkušenosti veletrh na Slovensku Jitka Loubková ze stejného referátu naší univerzity.

Organizátoři přesná čísla o počtech návštěvníků ještě nesečetli, ale podle Jitky Loubkové bylo letos na Gaudeamu v Nitře návštěvníků více než loni. „Organizátoři ale veletrh o den zkrátili, čímž se asi počty návštěvníků a oslovených zájemců o studium srovnají s loňským ročníkem, kdy se Gaudeamus v Nitře konal poprvé.“

Vrcholem sezóny setkávání nabídky a poptávky studia bude veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus v Brně. Na jeho 21. ročník se ve dnech 4. až 7. listopadu sjede na 200  škol a vzdělávacích institucí a organizací a tisíce návštěvníků, především středoškoláků – loni jich bylo okolo 30.000. V Brně také představíme novou koncepci stánku Technické univerzity v Liberci, jehož o něco prostorem limitovanější verzi jsme si vyzkoušeli už na liberecké Educe.

Radek Pirkl

Možná Vás bude zajímat
Světové univerzity na jednom místě