Naše univerzita zahájila rekonstrukci další budovy-budovy „P“. V polovině října předala staveniště vítězi výběrového řízení-firmě CL-Evans. Rekonstrukce bude stát více než 60 milionů korun a hotova by měla být v příštím roce.
Se zahájením stavby se čekalo na dokončení nové budovy „G“, kam pedagogové z „péčka“ přesunuli svá pracoviště i výuku. Budovu „P“ čeká kompletní rekonstrukce včetně výměny inženýrských sítí, střechy, oken a dveří. Projekt počítá i s vestavbou pracoven pro vědecko-pedagogické pracovníky v podkroví.
Jak informoval rektor TUL Zdeněk Kůs,univerzita připravuje ještě další dva projekty. „Do tří let bychom chtěli mít všechny budovy v kampusu opravené, řekl rektor. Celkové náklady odhadl na 200 až 250 milionů korun, většinu oprav podle něj škola financuje z vlastních zdrojů.
Podle rektora škola připravuje také rekonstrukce budovy „C“ a objektu bývalých dílen v kampusu u Husovy ulice. "Budova „C“ by se měla začít opravovat příští rok, dílny o rok později a hotové by měly být v polovině roku 2017," řekl profesor Kůs. Část dílen už rekonstrukcí prošla, univerzita tam vybudovala vlastní mateřskou školu a denní klub pro studenty a má tam kancelář i Studentská komora Akademického senátu TUL.
Naše univerzita v posledních letech hodně investuje do obnovy a modernizace svých budov, ale také do výstavby nových. Vybudovala nové Informační centrum, kde sídlí i rektorát, špičkové výzkumné a vývojové centrum – Ústav pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace (CxI) a Výzkumný, vývojový a výukový komplex pro pokročilé technologie ( budova „G“), jehož součástí je i aula. Modernizace se dočkala už většina budov v kampusu a také areál vysokoškolských kolejí, které dnes patří k nejmodernějším v České republice. Na svůj rozvoj získala více než miliardu korun z evropských fondů.
J. Kočárková
Foto: Radek Pirkl
Další články v rubrice

»Pazoury« zvítězily v soutěži o nejlepší start-up naší univerzity
Start-up Pazoury, který vyvíjí speciální prémiové rukavice pro běžkaře, se stal vítězem jedenáctého ročníku univerzitní soutěže Start-up TUL. Na druhém místě skončila Mamaya – služba, která chce nabízet udržitelný a k životnímu prostředí šetrný...

Stipendijní program propojí Trojzemí s Afrikou a Latinskou Amerikou
Ve své dvouleté pilotní podobě počítá program se zapojením až 15 studentů z Česka, Polska, Německa a také Afriky a Latinské Ameriky každý semestr. Program, který odstartuje na Technické univerzitě v Liberci letos v září, podpoří Liberecký kraj v...

Návrat domů a Babička jsou Knihami roku Libereckého kraje
Kniha „Návrat domů: Po stopách obětí holocaustu v Liberci“ od kolektivu autorů pod vedením Kateřiny Portmann z katedry historie a miniromán „Babička“ od vedoucího katedry německého jazyka Pavla Novotného získaly ve svých kategoriích cenu Kniha...