Běh pro Karla již tuto sobotu

f 719.jpg
Bc. Karel Caidler těsně po promocích. Rok 2013

Do charitativního běhu pro našeho kolegu Karla Caidlera se zaregistrovalo již více jak 150 běžců. Sobotní odpoledne nebude ale jen běžecké, doprovodný program je pestrý a vybere si z něj celá rodina. Tak přijďte tuto sobotu odpoledne na libereckou přehradu.

Charitativní běh se pořádá pro Karla Caidlera, zaměstnance oddělení propagace a reklamy naší univerzity, našeho kolegu a kamaráda. Výtěžek z akce bude pro něj příspěvkem na nákup elektrického invalidního vozíku. V tuto chvíli je to prostředek, který výrazně podpoří jeho soběstačnost. Bude se například moci snáz dostat na univerzitu, kam opět ve zkráceném režimu dochází do práce.

Medailonek Karla Caidlera, který s ním natočili organizátoři běhu, můžete zhlédnout zde.

Charitativní běh nabízí několik běžeckých kategorií, pro děti, běžce amatéry, zdatné sportovce i seniory. Startovné činí 250 korun a připadne v plné výši Karlovi. Děti platí 30 či 50 korun za start. Do běhu se přes online rezervaci přihlásilo již přes 150 lidí. Mezi nimi například děkanka fakulty textilní Jana Drašarová: „Přijďte podpořit dobrou věc, já už pilně trénuju,“ motivuje Jana Drašarová kolegy a studenty. Na fakultě textilní Karel Caidler s propagací pomáhal, když nastoupil na naši univerzitu. Později zde také úspěšně absolvoval studium na katedře designu – diplom mu při promocích předávala právě děkanka Jana Drašarová.

Prostřednictvím online rezervace se stále mohou další běžci hlásit, odkaz je zde. Registrovat se můžete také před závodem přímo na místě od 11.30 hodin. Běhy startují ve 14.00 hodin.

Třetí ročník charitativního běhu organizují studenti z Erasmus Student Network klubu (ESN) při Technické univerzitě v Liberci pod záštitou Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové, Technická univerzita v Liberci je partnerem akce.

Sobotní odpoledne na liberecké přehradě má v mottu pomoc – sám charitativní běh nese titul Běžím, co můžu, pomůžu! –, mělo by být ale také příjemným časem, který strávíme se svými kolegy, rodinou a kamarády.

Doprovodný program vás nudit nebude

Proto na všechny účastníky, běžce i neběžce čeká bohatý doprovodný program. K jeho hlavním bodům by jistě mohla patřit velká trampolína od Trampolíny Patrman. Zdatní trampolinisté na ní a nad ní předvedou ukázku cvičení, trampolína pak bude k dispozici všem dětem.

Aktivní návštěvníky by mohlo oslovit také hřiště Archery Game, kde si budou moci zastřílet z luků

V jednání je stále dlouhá slackline, na které by zkušení chodci překonávali vzdálenost ze břehu na betonový ponton ve vodách přehrady.

Až se děti vyskáčou na trampolíně, mají hned několik dalších možností, kam jít za dalšími zážitky. V první řadě do dětského koutku, kde se jim o program postarají učitelky z Dětského koutku TUL. Chybět zde nebude tvořivá dílna a různé hry pro děti. V tomto koutku vám děti také pohlídají, pokud byste se chtěli zapojit do charitativního běhu a dát si kolečko (nebo dvě) kolem přehrady.

Připraveno je i malování na obličej, zhostí se ho naše studentka z Filipín. Bonusem bude, že si děti na tomto stanovišti procvičí angličtinu. Výsledek, který na obličeji dětí studentka Anjelynne vytvoří, bude odpovídat tomu, nakolik se oběma stranám podaří překonat jazykovou bariéru. Je to tedy i výzva pro rodiče.

„Pro děti uspořádáme také handicap run, kdy ,poběží‘ se zavázanýma nohama, rukama a očima v bezpečí písku přilehlého beachvolejbalového hřiště,“ říká Adriana Kleckerová, viceprezidentka ESN klubu, a dodává: „Druhý kurt bude volně k dispozici, takže pokud si někdo bude chtít zpestřit odpoledne beachvolejbalem, má možnost.“

Zajímavé podněty nabídnou také stánky partnerů běhu či stanoviště obchodu Bosá noha, kde se dozvíte vše o tzv. barefoot botách nejen pro milovníky běhu, ale i pro běžné nošení, připravena bude také ukázka.

Do dění vás zapojí také studentky našeho ústavu zdravotnických studií – na svém stanovišti nabídnou měření tepu a tlaku a také nácviky poskytování první pomoci.

Všechny tyto aktivity propojí s charitativním během hudba, kterou obstará Kamil Borovička aka DJ Kamil. Po vyhlášení výsledků, zhruba v 17.30 hodin, ho vystřídá hudebník Bohouš Vašák, někdejší člen liberecké kapely Jarret. S kytarou a v doprovodu bicích nástrojů zahraje, po několikaleté hudební odmlce, kratší koncert.

Celým dnem bude provázet moderátorka Klára Dobišová, mimo jiné šéfredaktorka online magazínu Wakemag.

Na programu toho není málo, pokud byste se chtěli někdy mezi během, střelbou z luku a poslechem hudby posilnit, budete to mít jen pár kroků do restaurace Na Liberecké přehradě.

Přispět můžete i do kasičky

Pokud chcete sbírku pro kolegu Karla Caidlera podpořit, ale nechcete či nemůžete startovat v žádném z běhů, máte i tak v sobotu možnost. U stánku registrace do závodů a ve stánku Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové budou k dispozici kasičky.

Přispět můžete i na univerzitě: do kasičky u recepce v budově IC. Kasička tam bude od tohoto pátku 20. května až do 30. června 2016.

Podle webu yr.no má být v sobotu odpoledne v Liberci jasno, bez deště s teplotami okolo 19 stupňů Celsia, už to by mohla být dostatečná motivace k tomu vyrazit ven na přehradu.

Na shledanou v sobotu 21. května odpoledne na liberecké přehradě s mottem Běžím, co můžu, pomůžu!

-red-

Možná Vás bude zajímat