středa 20. září 2017   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Podzimní promoce zahájila fakulta zdravotnických studií

Podzimní promoce zahájila fakulta zdravotnických studií

Přísaha na žezlo TUL

Na naší univerzitě dnes začaly podzimní promoce.  Diplom postupně převezmou absolventi třech fakult, kteří z různých důvodů nemohli promovat v červenci.

Podzimní promoce zahájila naše nejmladší fakulta - fakulta zdravotnických studií. Děkan fakulty profesor Karel Cvachovec předal se souhlasem prorektora TUL profesora Pavla Němečka diplomy šestnácti absolventům bakalářského studia.  Studium úspěšně zakončilo  13 absolventů oboru všeobecná  sestra a tři absolventi oboru biomedicinský technik.  „Dnešním dnem se stáváte plnohodnotnými kvalifikovanými zdravotními pracovníky. Vybrali jste si jedinečnou profesi. Nikde jinde se nedostanete tak blízko k lidskému začátku i konci. Budete vystaveni velké emocionální i fyzické zátěži. Dnešní slavnostní den berte jako svůj životní závazek. Přeji vám, abyste svoji roli zvládli,“ řekl absolventům profesor Cvachovec.

Harmonogram promocí:

Fakulta přírodovědně humanitní a pedagogická má připraveno 105 diplomů pro absolventy bakalářských studijních programů a šedesát diplomů pro nové magistry. Děkan fakulty profesor Jan Picek je předá na slavnostní promoci v pondělí 25. Září v univerzitní aule.

Podzimní promoce zakončí naše nejstarší fakulta- fakulta strojní. V pátek 6. října předá děkan fakulty Petr Lenfeld  v univerzitní aule diplomy padesáti absolventům bakalářského studijního programu strojní inženýrství.

Redakce T-UNI všem úspěšným absolventů blahopřeje. A dovoluje si citovat slova prorektora Pavla Němečka z dnešní promoce FZS: „Cítím povinnost připomenout bakalářkám a bakalářům důležitou pravdu. Doposud jste se učili základům toho, co by měl ve vašem oboru vědět každý, nyní je třeba k tomu vlastní pílí doplňovat to, co z vás učiní jedinečné, úspěšné a nepostradatelné osobnosti.  Pak posunete nejen úroveň poznání, ale přinesete uspokojení a pocit zadostiučinění nám všem.“

-koč-

12.09. 2017

Akademický senát začne přijímat přihlášky kandidátů na rektora TUL

Od pátku 15. září do 29. září do 12.00 hodin bude volební komise Akademického senátu TUL přijímat náležité dokumenty a přihlášky kandidátů na rektora Technické univerzity v Liberci.  Listinu kandidátů zveřejní volební komise v pátek 29. září po 14.00 hodině.  Kandidáti se představí na shromáždění akademické obce 10. října. Dne 16. října proběhne společné zasedání Akademického senátu a Vědecké rady TUL. O tom, kdo zasedne do rektorského křesla, budou senátoři rozhodovat při volbách v úterý 24. října 2017. Volby na kandidáty na rektora vyhlásil Akademický senát TUL dne 20. června 2017, protože současnému rektorovi Zdeňku Kůsovi končí druhé volební období k 31. lednu 2018.