Podzimní promoce zahájila fakulta zdravotnických studií

Přísaha na žezlo TUL

Na naší univerzitě dnes začaly podzimní promoce.  Diplom postupně převezmou absolventi třech fakult, kteří z různých důvodů nemohli promovat v červenci.

Podzimní promoce zahájila naše nejmladší fakulta - fakulta zdravotnických studií. Děkan fakulty profesor Karel Cvachovec předal se souhlasem prorektora TUL profesora Pavla Němečka diplomy šestnácti absolventům bakalářského studia.  Studium úspěšně zakončilo  13 absolventů oboru všeobecná  sestra a tři absolventi oboru biomedicinský technik.  „Dnešním dnem se stáváte plnohodnotnými kvalifikovanými zdravotními pracovníky. Vybrali jste si jedinečnou profesi. Nikde jinde se nedostanete tak blízko k lidskému začátku i konci. Budete vystaveni velké emocionální i fyzické zátěži. Dnešní slavnostní den berte jako svůj životní závazek. Přeji vám, abyste svoji roli zvládli,“ řekl absolventům profesor Cvachovec.

Harmonogram promocí:

Fakulta přírodovědně humanitní a pedagogická má připraveno 105 diplomů pro absolventy bakalářských studijních programů a šedesát diplomů pro nové magistry. Děkan fakulty profesor Jan Picek je předá na slavnostní promoci v pondělí 25. Září v univerzitní aule.

Podzimní promoce zakončí naše nejstarší fakulta- fakulta strojní. V pátek 6. října předá děkan fakulty Petr Lenfeld  v univerzitní aule diplomy padesáti absolventům bakalářského studijního programu strojní inženýrství.

Redakce T-UNI všem úspěšným absolventů blahopřeje. A dovoluje si citovat slova prorektora Pavla Němečka z dnešní promoce FZS: „Cítím povinnost připomenout bakalářkám a bakalářům důležitou pravdu. Doposud jste se učili základům toho, co by měl ve vašem oboru vědět každý, nyní je třeba k tomu vlastní pílí doplňovat to, co z vás učiní jedinečné, úspěšné a nepostradatelné osobnosti.  Pak posunete nejen úroveň poznání, ale přinesete uspokojení a pocit zadostiučinění nám všem.“

-koč-