pátek 24. květen 2019   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Kultura > Dny evropského dědictví otevřou také univerzitní laboratoře

Dny evropského dědictví otevřou také univerzitní laboratoře

ehd2018_liberec-1.jpg

Komentované prohlídky laboratoří v budovách G a L v univerzitním areálu na Husově ulici budou startovat tuto sobotu 8. září každou půlhodinu v čase od 12.00 do 17.00 hodin.

Dny evropského dědictví letos zvou také na Technickou univerzitu v Liberci. V laboratořích budov L a G, které jsou hned vedle sebe v kampusu u Univerzitního náměstí, bude k vidění elektromobil, nanokolovrat, virtuální realita a laboratoře svařování a lepení.

V Liberci si budou moci návštěvníci projít také radnici, Valdštejnské domky, kavárnu Pošta či zámek, kde je i s komentářem provede Milan Svoboda z katedry historie FP TUL.

Dny evropského dědictví (European Heritage Days) se konají každoročně v září a otevírají nejširší veřejnosti zdarma brány památek, budov, objektů a prostor, včetně těch, které jsou jinak zčásti nebo zcela nepřístupné.

Na liberecké Dny evropského dědictví naváže v neděli 9. září sousední Žitava, celkem se v obou městech otevřou dveře asi tří desítek budov a zajímavých prostor.

Seznam otevřených budov a možnosti rezervace na prohlídky najdete zde.

-red-

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání