pátek 18. říjen 2019   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Události > Světové špičky v oboru statistiky se sešly na konferenci v Liberci

Světové špičky v oboru statistiky se sešly na konferenci v Liberci

A. Kagan AMISTAT 2019 (2).JPG
Abram Kagan ve fázi přednesu finálního matematického důkazu

Hannu Oja z finské Univerzity v Turku, Abram M. Kagan z americké Univerzity v Marylandu, Hira L. Koul z Michigan State University v USA a Ildar Ibragimov z ruského Steklovova institutu matematiky měli hlavní přednášky na konferenci AMISTAT 2019 v Liberci.

Jak shrnul pro T-UNI profesor Picek, statistik a děkan Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické TUL (FP TUL), konference AMISTAT 2019 se zaměřila na pokročilejší statistické metody.

Hira L. Koul přednesl příspěvek „Weighted empirical minimum distance estimators in Berkson measurement error regression models“, Abram M. Kagan „An exponent of signal detection“, Hannu Oja přednášel na téma „Information and structures in multivariate data sets: PCA vs. ICA“ a téma Ildara Ibragimova znělo „On the estimation of intensity density functions of Poisson processes“.

Na konci konference, která se v Liberci konala ve dnech 16.–19. září 2019, pokřtil profesor Jaromír Antoch z Matematicko-fyzikální fakulty UK publikaci Robust Statistical Methods with R (Second Edition), kterou u nakladatelství CRC Press (Taylor a Francis Group) vydali autoři Jana Jurečková (MFF UK), Jan Picek a Martin Schindler (FP TUL).

Konferenci AMISTAT třetím rokem pořádala Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy, letos ve spolupráci s FP TUL, v Liberci se konala poprvé.

-pir-

16.10. 2019

Ve čtvrtek 17. října od 14.20 do 15.55 hodin nebude na TUL výuka

Rektor Miroslav Brzezina ruší v tento odpolední čas veškerou výuku, aby se studenti i pedagogové mohli zúčastnit setkání akademické obce, které začíná ve 14.00 hodin v aule.