Děkan Plíva obhájil post děkana fakulty mechatroniky

Zdeněk Plíva obhájil post děkana FM.jpg
Zdeněk Plíva získal sedm hlasů od osmi hlasujících senátorů.

Akademičtí senátoři fakulty mechatroniky, informatiky a mezioborových studií dnes volili svého kandidáta na děkana. Zvítězil Zdeněk Plíva.

Stávající děkan získal sedm hlasů od přítomných osmi senátorů, jeden hlas byl neplatný. Protikandidát Jan Šembera zůstal bez hlasu.

„Velice vám děkuji za důvěru, vážím si jí. Doufám, že vás nezklamu. Pusťtme se opět do práce, těším se na to,“ řekl Zdeněk Plíva senátorům po ohlášení volebního výsledku.

Předseda fakultního senátu Otto Severýn bude o volbě informovat rektora Miroslava Brzezinu, v jehož rukou leží konečné rozhodnutí. Pokud ho rektor jmenuje, povede profesor Plíva fakultu další čtyři roky počínaje 1. lednem roku 2020.

U „osvědčeného“ děkana zůstávají také na fakultě přírodovědně-humanitní a pedagogické, kde senátoři před třemi týdny zvolili profesora Jana Picka. Ten byl jediným kandidátem a fakultu povede také do konce roku 2023.

-pir-