Personalisté se opět sešli na naší univerzitě

Zástupkyně společnosti Randstad.jpg
Zástupkyně personální agentury Randstad.

Personalisti klíčových firem nejen Libereckého kraje se po čtvrté sešli na naší univerzitě. Tématem letošního setkání, co do počtu účastníků nejzdařilejšího, bylo zaměstnávání občanů Ukrajiny.

Úvodní slovo setkání, které se konalo 16. listopadu, patřilo Tereze Suchomelové z liberecké pobočky CzechInvestu, který je pořadatelem setkání.

Letos přijelo nejvíce účastníků, byli tu zástupci asi 25 firem: Magna Exteriors, Preciosa, CiS systems, Denso Manufacuring, Festo, Škoda Auto a celá řada dalších.

Hovořilo se nejen o problematice zaměstnávání Ukrajinců, ale obecně cizinců. Pro firmy je to v době nedostatku pracovních sil pro průmysl klíčové téma. Řada českých firem nebo českých poboček občany ostatních členských zemí Evropské unie běžně zaměstnává, obtíže, především byrokatické, nastávají ve chvíli, kdy mají tuzemské firmy zájem o zaměstnance ze zemí mimo Unii. Informovaly o tom v úvodním příspěvku zástupkyně personální agentury Randstad s. r. o.

Hovořilo se i o dalších otázkách spojených s lidskými zdroji. Součástí setkání je také prezentace jednotlivých firem, resp. jejich personální politiky.

Za Technickou univerzitu v Liberci hovořila Kateřina Maršíková z ekonomické fakulty, která představila kariérní poradenství na naší univerzitě.

Prorektor Pavel Němeček seznámil personalisty se stavem spolupráce mezi Technickou univerzitou v Liberci a aplikační sférou a také s vývojem počtu studentů a absolventů. Vyzval personalisty, aby ve své práci podporovali význam technického vzdělávání na všech úrovních.

„Pro naši univerzitu je setkání personalistů mimořádná příležitost k tomu soustředit zde nejlepší personalisty z firem nejen z Libereckého kraje a předat jim informace o naší univerzitě, jejíž absolventi jsou významnou hybnou silou pracovního trhu v regionu i v republice.  Partnery z personálních oddělení také můžeme upozornit na možné oblasti spolupráce s naší univerzitou,“ dodává Pavel Němeček, prorektor pro vědu a výzkum TUL.

Z toho důvodu má setkání personalistů, jak potvrdil dále prorektor, na naší univerzitě dveře otevřené i pro příští rok.

-pir-