pondělí 11. prosinec 2017   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Události > Strojaři z telavivské univerzity představili svá vědecká zaměření

Strojaři z telavivské univerzity představili svá vědecká zaměření

IMG_5509 - kopie.JPG
Prof. Tshuva (uprostřed) na TUL.

Děkan fakulty strojní izraelské Afeka Academic College of Engineering profesor Moshe Tshuva se svými kolegy přijeli představit svá výzkumná zaměření našim strojařům a jednat o další spolupráci obou škol.

Pracovní cesta pofesora Tshuvy a jeho kolegů Yinona Yavora a Dana Hermanna byla podpořena z projektu Efektivní proces transferu technologií na Technické univerzitě v Liberci. Setkání izraelských hostů s našimi vědci především z fakulty strojní se uskutečnilo v pátek 24. listopadu na půdě naší univerzity.

Dopoledním programem byla přednáška hostů s cílem představit Afeka Academic College of Engineering a informovat o vědeckých aktivitách a spolupráci s průmyslem naše vědce.

„Odpolední jednání bylo zaměřené na konkrétní spolupráci mezi fakultou strojní a izraelskou školou. Jednali jsme mimo jiné o přijetí zahraničních studentů do doktorského studia na naší fakultě strojní a o realizaci společného výzkumu v oblasti pohonu vozidel,“ sdělil redakci T-UNI proděkan Fakulty strojní TUL Karel Fraňa.

Izraelští hosté si poté prohlédli laboratoře katedry vozidel a motorů a laboratoř katedry energetických strojů.

Izraelská návštěva je vyústěním dosavadních čilých kontaktů s izraelskými akademickými a vědeckými pracovišti, ke kterým jsme položili základ na počátku letošního roku. Rektor Technické univerzity v Liberci Zdeněk Kůs spolu s předsedou Technologické agentury ČR Petrem Očkem vedli v únoru misi transferových pracovišť devíti českých univerzit a Akademie věd ČR v Izraeli. Ani ne měsíc po této misi podepsal v Jeruzalémě rektor Kůs memoranda o spolupráci s prezidenty prestižních izraelských ústavů Ben-Gurion University a Afeka Academic College of Engineering.

V květnu letošního roku přijel na exkurzi do našeho Ústavu pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace ředitel izraleského Ilse Katz Institute for Nanoscale Science and Technology při univerzitě Ben-Gurion v Negevu professor Yuval Golan. V srpnu pak na Afeka Academic College of Engineering jednali o spolupráci zástupci naší fakulty strojní v čele s proděkanem Karlem Fraňou.

-pir-

30.11. 2017

Strojaři budou volit děkana

Volba děkana Fakulty strojní TUL na funkční období 2018-2022 je jediným bodem programu pátého zasedání Akademického senátu Fakulty strojní  TUL, které se koná ve středu 13. listopadu 2017 od 13.00 hodin, v zasedací místnosti ve 4. patře budovy G. Jediným kandidátem na tuto funkci je profesor Petr Lenfeld.  Svůj volební program představil Akademické obci FS TUL ve středu 29. listopadu, kdy odpovídal také na otázky z pléna.