úterý 18. prosinec 2018   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Události > Strojaři z telavivské univerzity představili svá vědecká zaměření

Strojaři z telavivské univerzity představili svá vědecká zaměření

IMG_5509 - kopie.JPG
Prof. Tshuva (uprostřed) na TUL.

Děkan fakulty strojní izraelské Afeka Academic College of Engineering profesor Moshe Tshuva se svými kolegy přijeli představit svá výzkumná zaměření našim strojařům a jednat o další spolupráci obou škol.

Pracovní cesta pofesora Tshuvy a jeho kolegů Yinona Yavora a Dana Hermanna byla podpořena z projektu Efektivní proces transferu technologií na Technické univerzitě v Liberci. Setkání izraelských hostů s našimi vědci především z fakulty strojní se uskutečnilo v pátek 24. listopadu na půdě naší univerzity.

Dopoledním programem byla přednáška hostů s cílem představit Afeka Academic College of Engineering a informovat o vědeckých aktivitách a spolupráci s průmyslem naše vědce.

„Odpolední jednání bylo zaměřené na konkrétní spolupráci mezi fakultou strojní a izraelskou školou. Jednali jsme mimo jiné o přijetí zahraničních studentů do doktorského studia na naší fakultě strojní a o realizaci společného výzkumu v oblasti pohonu vozidel,“ sdělil redakci T-UNI proděkan Fakulty strojní TUL Karel Fraňa.

Izraelští hosté si poté prohlédli laboratoře katedry vozidel a motorů a laboratoř katedry energetických strojů.  

Izraelská návštěva je vyústěním dosavadních čilých kontaktů s izraelskými akademickými a vědeckými pracovišti, ke kterým jsme položili základ na počátku letošního roku. Rektor Technické univerzity v Liberci Zdeněk Kůs spolu s předsedou Technologické agentury ČR Petrem Očkem vedli v únoru misi transferových pracovišť devíti českých univerzit a Akademie věd ČR v Izraeli. Ani ne měsíc po této misi podepsal v Jeruzalémě rektor Kůs memoranda o spolupráci s prezidenty prestižních izraelských ústavů Ben-Gurion University a Afeka Academic College of Engineering.

V květnu letošního roku přijel na exkurzi do našeho Ústavu pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace ředitel izraleského Ilse Katz Institute for Nanoscale Science and Technology při univerzitě Ben-Gurion v Negevu professor Yuval Golan. V srpnu pak na Afeka Academic College of Engineering jednali o spolupráci zástupci naší fakulty strojní v čele s proděkanem Karlem Fraňou.

-pir-

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
T-intra
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání